//cdn.cookie-script.com/s/e06461ee5ca9d0618ff23b6fedae22aa.js

Mandarinai – saulė, gera nuotaika ir… sveikata

Mandarinai – saulė, gera nuotaika ir… sveikata

Mandarinai – vaisiai, keliantys mums daugybę šiltų asociacijų: tai šventės, saulė, gera nuotaika ir… sveikata. Ar žinote, kokias ligas galima jais gydyti?

Mandarinų sultys – vaistinėmis savybėmis pasižymintis dietinis gėrimas, kuris itin naudingas vaikams ir ligoniams. Karščiuojant mandarinų sultys puikiai malšina troškulį. Mandarinais gydoma astma ir bronchitas. Šiuose vaisiuose yra aminorūgšties sinefrino – pastarasis mažina paburkimą ir neleidžia kauptis gleivėms. Jei norite išvalyti plaučius ir gleivinę, kas rytą išgerkite po stiklinę mandarinų sulčių. Džiovintų mandarinų žievelių nuoviras arba antpilas (1 dalis žievelių, 10 – vandens) sušvelnina kosulį ir palengvina atsikosėjimą.

Švieži mandarinai ir jų sultys itin naudingi sutrikus virškinamojo trakto veiklai, viduriuojant.

Užpuolė žarnyno parazitai? Gerkite daug mandarinų sulčių, ir problema bus išspręsta.

Mandarinai vartojami kaip dietinis produktas, padedantis aprūpinti organizmą vitaminais šaltuoju metų laiku. Šie vaisiai padeda užkirsti kelia skorbutui ir gerina medžiagų apykaitos procesus.

Eterinis mandarinų aliejus pakelia nuotaiką.

Sergantiems diabetu mandarinų žievelių nuoviras padeda sumažinti cukraus lygį kraujyje: trijų vaisių žieveles sumeskite į litrą vandens ir virkite 10 minučių. Nenukoštą skystį reikia laikyti šaldytuve ir vartoti kiekvieną dieną.

Mandarinai ir jų sultys pasižymi baktericidiniu poveikiu. Išoriškai vartojamos sultys padeda kovoti su pienlige. Mandarinai ir jų sultys – efektyvus vaistas nuo dizenterijos. Šviežios mandarinų sultys netgi naikina kai kuriuos grybelius (padeda trichofitijos, mikrosporijos atveju). Jei odą ar nagus užpuolė grybelis, daug kartų įtrinkite pažeistus plotus mandarino žievele arba sultimis.

Jei vargina gausios mėnesinės, vartokite mandarinus – jie stabdo kraujavimą.

Vis dėlto kartais mandarinai ne tik padeda, bet ir gali pakenkti: kai kuriais atvejais jie dirgina inkstus ir skrandžio bei žarnyno gleivinę, todėl sergantiems skrandžio arba dvylikapirštės žarnos opalige, gastritu, enteritu, kolitu, cholecistitu, hepatitu, ūminiu nefritu ir kai kuriomis kitomis ligomis vartoti šių vaisių nerekomenduojama.

Parengta pagal www.ve.lt

Komentarų kol kas nėra.

Komentuoti

Išvalyti laukus

Vaikų radijas