25-erių metų vaikinui, kuris per dieną išgerdavo 8 litrus „Coca Cola“, iškrito visi dantys

http://vaikuradijas.lt/wp-content1AS/uploads/2014/02/cola-1.jpg25-erių metų vaikinui, kuris per dieną išgerdavo 8 litrus „Coca Cola“, iškrito visi dantys

Viljamas Kenevelis – gazuotų gėrimų narkomanas iš Australijos. Kitaip šio vaikino pavadinti neįmanoma, nes jis per dieną išgerdavo apie 8 litrus „Coca Cola”. Tačiau dabar kenčia nuo pasekmių – vaikinui, kuriam dar tik 25 metai, iškrito VISI dantys, rašo dailymail.co.uk.

Odontologai ne kartą Viljamą perspėjo, kad jo polinkis „Coca Cola” gėrimui yra ligotas ir labai kenkia jo dantų būklei. Žinoma, vaikinas į įspėjimus nereagavo rimtai, todėl dabar, būdamas 25 metų, „džiaugiasi” dantų protezais.

Vaikino potraukis saldiems gėrimams pakenkė ne tik jo „šypsenai”, bet ir pūvantys dantys užkrėtė kraują.

Pats Viljamas pasakojo: „Kiekvieną dieną aš išgerdavau apie 6-8 litrus saldintų gazuotų gėrimų, dažniausiai „Coca Cola”. Kadangi nebuvau vandens mėgėjas ir dirbau viešbučių industrijoje, „Coca Cola” visur buvo ranka pasiekiama. Žinoma, dabar norėčiau atsukti laiką atgal, nes ne tik netekau dantų, bet pūvantys dantys užkrėtė mano kraują, o tai jau rimta sveikatos problema. Dabar, kai nebeturiu savo dantų ir nešioju protezus, bendra sveikata pagerėjo.”

Australijos gydytojai dabar Viljamo Kenevelio pavyzdį naudoja norėdami jaunuoliams parodyti, kodėl reikėtų vengti gazuotų ir saldintų gėrimų.

Australijos mokslinių tyrimų centras nesnaudžia ir bando spręsti problemą. Jau atlikti tyrimai su 16 800 vaikų (nuo 5 iki 16 metų), kurie rodo, kad mažiausiai 56 proc. tiriamųjų suvartoja bent vieną saldintą gėrimą kiekvieną dieną. Svarstoma ant etikečių žymėti gaiviųjų gėrimų galimą karieso riziką.

Pats Viljamas Kenevelis mano, kad gėrimų karieso rizikos žymėjimas etiketėse yra net būtinas. Nenuostabu, kad vaikinas, išgerdavęs apie 8 litrus saldaus ir gazuoto gėrimo kasdien, neteko visų dantų. Juk 335 mililitrų „Coca Cola” buteliuke yra stebinantis cukraus kiekis – net 39 gramai.

Šaltinis; www.ekodiena.lt

Komentarų kol kas nėra.

Komentuoti

Išvalyti laukus

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!