Giedrė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konsultuoja kūdikių priežiūros klausimais – miegas, mityba, puoduko “reikalai”, grūdinimas, mažylių sveikata, gydymas kvapais, natūralioji higiena.
Giedrė Veličkienė – kūdikių priežiūros specialistė. “Sąmoningų mamų” bendruomenės įkūrėja. Konsultuoja kūdikių priežiūros klausimais (miegas, mityba, higiena, puoduko “reikalai”, grūdinimas, mažylių sveikata, gydymas kvapais, natūralioji higiena).

 

Giedrė yra diplomuota masažo ir aromaterapijos specialistė, archetipinės, psichologijos žinovė, ReiKi praktikė. Domisi alternatyviais gydymo metodais, psichologija, dvasingumu. Šiuo metu mokosi Lietuvos Sveikatos mokslų universitete ir Tarptautiniame motinystės institute.
„Mama tapau labai jauna. Sūnaus Arvydo gimimas paskatino domėtis, bandyti, tyrinėti. Magėjo išbandyti visus senus ir naujus metodus, priemones, patikrinti visas hipotezes. Taip prasidėjo mano sąmoningos motinystės kelias. Auginau vaiką kiek kitaip: ramiau, džiaugsmingiau, sąmoningiau. Visada, nuo pat pirmosios motinystės dienos, esu žvali, linksma, pailsėjusi, visada pasitempusi ir laiminga. Aplinkiniai klausia: kaip, turėdama mažą vaiką, tu sugebi tiek visko padaryti ir taip atrodyti? Atsakymas paprastas: į motinystę aš žiūriu labai atsakingai ir sąmoningai”, – apie save pasakojo Giedrė.

 

Lektorė teigia, jog Motinystės atostogos – visiškai netinkamas pavadinimas tiems dvejiems ar trejiems metams, kurį mama praleidžia TIK su vaikučiu. Motinystė – begalinė atsakomybė, meilė, darbas 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę. Anaiptol šis darbas neturi apkarsti ar virsti nemėgiama prievole.

 

Pirmieji dveji gyvenimo metai yra patys svarbiausi žmogaus gyvenime. Nuo šių dviejų metų patirties priklauso visa žmogaus ateitis. Ką mylintys tėveliai įdės į savo vaiką – tą jis ir turės visą likusį gyvenimą: visus įpročius, įgūdžius, požiūrius, silpnybes ir stiprybes. Jei mama tuo metu atostogaus, koks išaugs tas mažas tobulas žmogutis?..

 

„Nuo pat gimimo aš labai daug dirbau su savo vaiku, kaip išmanydama stengiausi suteikti viską kas, mano manymu, geriausia mažam žmogučiui. Mankštinau, masažavau, vedžiau į baseiną, jogą, muzikos pamokėles. Aplinkiniams buvo keistos mano idėjos ir auginimo metodai, ir ypač tie, kurie susiję su vaiko miegu, mityba ir gamtiniais reikalais. Nuo antro mėnesio mano kūdikis nakties miegui buvo guldomas 19 valandą vakare ir miegodavo iki 7 valandos ryto su trumpom užkandžių pertraukėlėmis. Mano sūnus užaugo be vienkartinių sauskelnių. Nuo ketvirto gyvenimo mėnesio kuo puikiausiai gamtinius reikalus atlikdavo į puoduką, – pasakojo Giedrė. – Mano sūnus išimtinai, nuo pat pradžių, valgo tik sveiką maistą. Krūtimi jį maitinau iki 2m. 2mėn. Visus negalavimus gydau eteriniais aliejais ir kitais natūraliais metodais. Vieniems tai patiko, kitiems ne, tačiau kai kurios mamos norėjo išgirsti kaip ir kodėl aš taip elgiuosi”.

 

Kuomet Giedrė su sūneliu lankė kūdikių ir mamų jogą, ji dažnai konsultuodavo mamas dėl vaikų miego. Vieną kartą trenerė nugirdo, kad Giedrė eilinį kartą konsultuoja kitas mamas ir juokais pasakė: „Gal tau reikėtų pradėti paskaitas skaityti? Visiems būtų naudinga.” Taip ir prasidėjo „Sąmoningų mamų” bendruomenės veikla. Rudenį bus treji metai kai Kaune vyksta paskaitėlės ir konsultacijos.

 

„Jaučiu, kad esu reikalinga kitoms mamoms. Jos pamato, kad motinystė nereiškia pajuodusių paakių, savo laiko ir pomėgių atsižadėjimo ir nesibaigiančių rūpesčių dėl sauskelnių, košelių ir vaikų ligų. Motinystė gali būti džiaugsmingiausias ir turiningiausias laikotarpis moters gyvenime. Todėl aš dirbu ir mokausi dėl mamų, kurios ateina pas mane konsultuotis išvargusios, nusivylusios ir nežinančios kaip elgtis toliau, kai vaikas nuolat serga, kai nemiega naktimis, kai valgo ne tai, ką turėtų valgyti… Po mėnesio ateina mamos, kurių neįmanoma atpažinti:
spinduliuojančios meilę, energiją ir motinystės džiaugsmą”, – apie mamų pasikeitimus kalbėjo Giedrė. Tai ir yra Sąmoningos motinystės rezultatas, naujas požiūris į motinystę ir vaiko priežiūrą.

Dėl asmeninių konsultacijų rašykite: giedrevelickiene@gmail.com

Daugiau informacijos rasite čia

Klausimus prašau pateikite konkrečius ir aiškius, jei turite labai daug klausimų susisiekite su manimi asmeniškai.

6 komentarai Pridėta

Prisijungti prie diskusijos
 1. Laba diena, norėjau paklausti, kokią kosmetiką geriausiai naudoti vaiko maudymui ir po maudymo, kad nesausėtų odelė?
  6 balandžio, 2014 Atsakyti
  • Labas,Aušra.Ačiū už klausimą. Jei mažylio odelė sveika,specialios kosmetikos vaiko maudymui tikrai nereikia.Užtenka kartą ar du kartus per savaitę naudoti vaikišką muilą,kurio pH 5,5. Jei matote reikalą muilą naudoti kasdien - galite nuprausti vaiko užpakaliuką, rankytes, pėdas. Odelės priežiūrai siūlau rinktis ekologiškus,šalto spaudimo augalinius aliejus: vaikams ypač tinka saldžiųjų migdolų, avokadų, kanapių sėklų aliejai. Galite ištepti drėgną odą aliejumi arba galite naudoti kremus, losjonus pagamintus šių aliejų pagrindu. Tiesa,drėkinančias ir maitinančias odos priežiūros priemones naudokite tik tada, kai yra reikalas. Oda natūraliai turi savo apsauginį sluoksnį ir jei ji sveika - papildomų priemonės nėra būtinos. Sėkmės!
   7 balandžio, 2014 Atsakyti
 2. Laba diena, Giedre, perskaicius apie jusu sugebejimus taip sauniai auginti sūnu, kyla daugybe klausimu, norisi isgirsti patarimu. Mano leliui 10 su puse men. itin aktyvus ir judrus berniukas. Kaip pripratinti ant puoduko? kaip ismokti "skaityti" jo siunciamus zenklus, kad jis jau nori kazko? Kaip uzmigdyti lovyteje stebuklingai, ypac nakciai, kad ismiegotu visa nakti, kai maniskis keliasi kas valandele - kartais isalkes pienuko, kartais pakanka prisiglausti prie kruties ir uzmiega. Del tokio dazno prabudinejimo pasilieku miegoti ji savo lovoje, nes jau pati nepajegiu kilnoti taip daznai, dazniausiai tiesiog "smingu" kartu su juo. Ir mityba - kaip ismokti "priversti" valgyti koses? Pats valgymo procesas netinka, nepadeda nei vaidinimai, nei demesio nukreipimai, tiesiog - suciauptos lupos ir geriausiai MP, o svoris i mazesniu puse, Is anksto dekoju :)
  7 balandžio, 2014 Atsakyti
  • Labas, Indre. Smagu,kad kreipiatės. Kadangi Jūsų klausimas labai platus ir man neužtektų trejeto valandų jam atsakyti – nuoširdžiai kviečiu apsilankyti mano paskaitose. Ten atsakysiu į visus kilusius klausimus labai išsamiai ir kompleksiškai.Jei paskaitos nevyksta Jūsų mieste-visada mielai konsultuoju telefonu (nemokamai). Jei atsakyti labai trumpai: Pratinimas naudotis puoduku yra ilgas, mamos kantrybės reikalaujantis procesas. Turite susikoncentruoti į tikslą,taikyti tam tikras metodikas ir „stebuklas“ įvyks per du mėnesius :) Miego mokslas – dar platesnis… Mano požiūris į vaikų miegą yra labai platus ir holistinis, todėl turiu turėti labai daug informacijos apie Jus, Jūsų vaikutį ir Jūsų gyvenimo būda, kad galėtume pritaikyti konkrečiai Jūsų atveju tinkamą dienotvarkę, patarti kaip spręsti kilusias miego problemas. Mityba: iki 12 mėn. visiškai nesukite galvos, kad vaikas valgo „per mažai“ kieto maisto ir „per daug“ mamos pieno. Motinos pienas visiškai patenkina mažo vaiko mitybos poreikius, o visas kitas maistas neveltui vadinamas „primaitinimu“ ;) Po pirmojo gimtadienio teks imtis sąmoningo maitinimo planavimo: vaikas turi būti maitinamas pagal dienotvarkę, labai svarbu, kad būtų suderintas papildomo maisto-pieno balansas ir svarbiausia: jokio pataikavimo ir maisto pakaitalų. Mano patirtis rodo, kad alkanas vaikas valgo. Jei nevalgo dabar-pasiūlykite už valandos. Bet jokių „pakaitinių maistų“ toje valandos pertraukoje neturi būti (t.y. nei pieno, nei duoniuko, nei obuoliuko). Galite nebent duoti atsigerti vandens ;) Būkite sveiki ir laimingi! Giedrė P.S. Apie vaikų „valgymą ir nevalgymą“ galite paskaityti knygoje „Prancūzų vaikai valgo viską“. Nuoširdžiai rekomenduoju! Ten aprašytos teorijos veikia!:)
   16 balandžio, 2014 Atsakyti
 3. Sveiki, per jusu paskaita girdejau jusu nuomone, kad sloga ir kosulys - ne liga. Mes taip pat laikomes siuos nuostatos ir su tokiais negalavimais, jei nera temperaturos, einame i lauka ir noretume eiti i vaiku susiburimus. Taciau jus zinote, kad kitos mamos laikosi kitokio poziurio ir su tokiu vaiku gali sulaukti kreivu zvilgsniu ar net komentaru. Juk ir i darzeli sloguojancio ar kosincio vaiko negalima vesti. Man idomu, ka daryti tokiu atveju ir kaip jus elgiates?
  14 rugsėjo, 2014 Atsakyti
  • Labas,Raminta :) Malonu,kad dalyvaujate mano paskaitose.Yra daugybė mamų su pačiom įvairiausiom nuomonėm ir visos jos teisios...Kiekviena mama geriausiai žino,kas tinka ar netinka jos vaikučiui ir niekam nieko neįrodysi.Asmeniškai aš,kai atvedžiau sūnų į darželį,per pirmajį tėvų susirinkimą iškėliau klausimą "Kas Jums yra liga?".Ir buvo įvairiausių nuomonių....Tačiau dauguma,kaip ir aš pasisakė už tai,kad sloga ir kosulys - ne liga.Pas sveiką vaiką,kurio imuninė sistema veikia,turi kabėti snarglys!Tai normalu.Vaikystė yra etapas,kada imuninė sistema turi subręsti,o kad tai įvyktų,vaikas turi šiek tiek pasirgti.Mūsų atveju mažuma turėjo prisitaikyti prie daugumos.Mes priėmėme grupės taisyklę: jei vaikas nekarščiuoja ir normaliai jaučiasi,nors sloguoja ir kosėja,į darželį galime atvesti.Vaikas antrus metus lanko darželį ir praktiškai neserga.Auklėtojom padovanojom eterinių aliejų,kuriuos prašėme garinti grupėje (su tuo irgi sutiko dauguma tėvų).vaikai kasdien daug laiko praleidžia lauke,nesvarbu koks oras...Šie du faktoriai,mano manymu,geriausiai apsaugo nuo peršalimo ligų.Manau,kad geriausiai pasikalbėti su kitais tėveliais ir priimti bendrą nuomonę.Taip visiems bus gera ir ramu :) Būkite sveiki ir sėkmės Jums!
   19 rugsėjo, 2014 Atsakyti

Komentuoti

Išvalyti laukus

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!