Renata

 

 

 

 

 

 

 

 

Konsultuoja tėvų – vaikų santykių klausimais bei įvairių ligų klausimais

Renata Venslovienė – aktyvistė, entuziastė bei visuomenės veikėja iš Suvalkijos, trijų vaikų mama, projekto „Gyvenimo konsultantas“ lektorė, Marijampolės sveikuolių klubo narė. Renata vaikystėje buvo silpnos sveikatos. „Esu turėjusi dvi širdies operacijas, man buvo nustatyti širdies ritmo sutrikimai. Kasdien turėjau gerti vaistus. Fizinio lavinimo pamokų niekuomet nereikėjo lankyti.

Kai prabėgo paauglystė, tuomet gydytojai nusprendė, jog tos ligos neišaugsiu. Įvertinant riziką, paveldimumą, man patarė geriau neturėti vaikų – prognozės dėl mano ligų nebuvo šviesios. Anksti ištekėjau, ir tuomet susimąsčiau – tai negi dabar taip ir reikės gyventi?

Pradėjau domėtis, ieškoti informacijos apie ligas ir jų priežastis. Ilgą istoriją perteikus trumpai, pasiektas rezultatas: savęs ieškojimo, darbo su savimi ir sąmoningo gyvenimo dėka pavyko visiškai atsisveikinti su širdies liga ir susilaukti trijų vaikučių“ – šypsosi pašnekovė.

Renata pabrėžia, jog atsitiktinumų nebūna, ir kiekvienas mes esame atsakingas už savo gyvenimą. „Kiekviena negatyvi mintis ar veiksmas mūsų gyvenime niekur nedingsta – juk tai susidariusi energija, kuri negali tiesiog ištirpti, ji turi pasišalinti iš mūsų organizmo, ir tai daro ligos pavidalu.

Tarp mamos ir vaiko, kol jis yra iki 7 metų amžiaus, yra ypatingai glaudus ryšys, kurio niekas negali paneigti. Mama vaikui atiduoda absoliučiai viską – rūpestį, dėmesį ir, deja, visas kitas neigiamas emocijas, kurias jaučia, kurios išeina ligos pavidalu.

Gydytojai yra atskirų kūno dalių – galvos, žarnyno, odos, dantų, nervų ir pan. Bet juk žmogus yra vientisa sistema, vientisas organizmas, kur viskas susiję. Gal dėl skrandžio skausmų reikia ne skrandį gydyti, o nervus. Jeigu medicina yra taip sparčiai žengianti į priekį, tai kodėl daugėja sergančių žmonių? Kodėl daugėja atrandamų ligų skaičius?

Tik prisiėmus visiška atsakomybę už save, savo gyvenimą, sąmoningai gyvenant, ieškant atsakymų į kylančius klausimus ne išorėje, o savo viduje, galima susikurti sveiką, laimingą, turtingą ir pilnavertį gyvenimą.

 

renata2

 

Čia galite užduoti klausimus susijusius su vaikų – tėvų santykiais, bei ligų prevencijos klausimais.

Dėl asmeninių konsultacijų kreiptis el.p: renatavensloviene@gmail.com

 

4 komentarai Pridėta

Prisijungti prie diskusijos
 1. Laba diena, Renata, aš turiu tris problemas, kurios man jau ganėtinai ilgą laiką neduoda ramybės. 1. Man jau yra 17 metų ir atrodo, kad paauglystė turėtų būti pasibaigusi, bet man ant veido vis dar yra spuogelių, nors ir stengiuosi juos naikinti. Užgijus spuogeliui lieka randeliai, mano veidas niekada nebūna be spuogų. Daktarai tai vadina akne. 2. Aš turiu tokią problemą – mano rankos yra dažniausiai šaltos, o jeigu jos sušąla labiau, kraujas nebegali patekti ir pirštai tampa balti, kaip apmirę ir labai skaudūs, man užtenka su šaltom rankom paliesti šaldytuve esantį šaltą agurką ir vienas ar keli pirštai pabąla, nepriteka kraujas. 3. Šaltuoju metų laiku, t.y. žiemą man pastoviai būna pirštų sąnarių uždegimai, jie paraudonuoja, sutinsta ir labai skauda. Ką turėčiau suvokti ir ką daryti, kad šitos ligos pasitrauktų iš mano gyvenimo? Iš anksto dėkoju.
  17 balandžio, 2014 Atsakyti
 2. Laba diena, Simona. Ačiū už klausimus. Pabandysiu atsakyti iš savo asmeninės patirties. Lai nesupyksta medikai, bet kartais tam, kad išsiaiškinti ligos priežastis ir jas pašalinti, reikia pažvelgti į žmogų giliau, kaip į visumą. Juk turbūt jau daug kas žino, kad, sakykim, skrandžio opa gali būti nuo nuolat sukeliamo streso? Tuomet į daugelį ligų vertėtų pažiūrėti plačiau, juk kaip sakoma visos ligos nuo nervų, vadinasi nuo emocijų, minčių prasideda, o tai, kaip ir kada jos pasireiškia fiziniam kūne, tai jau būna tik ligos paskutinė stotelė. Taigi. 1. Oda yra žmogaus apsauginis sluoksnis, ji atlaiko didžiausią krūvį, trintį, šaltį, karštį. Ją pastebi visi. Kai žmogus viduje jaučiasi ne kaip, nesaugus, kai sunku kitiems pasirodyti tokiu, kokiu esama, kai kyla vidiniai konfliktai su pačiu savimi, nepriėmimas kai kurių pokyčių savyje ir savo gyvenime,meilės sau trukumas, tuomet pradeda reikštis odos problemos. 2. Perskaičius antrąjį klausimą pirma mintis buvo, kad galbūt kartais trūksta užsidegimo užbaigti viską iki galo, ką esi pradėjusi, nes kraujas nepriteka iki galūnių, o kraujas yra gyvenimo džiaugsmas, visos bėdos su kraujotaka dažniausiai siejasi su gyvenimo džiaugsmo trūkumu. 3. Turėjau ir aš tokią problemą :) Mūsų sąnarių būklė rodo mūsų pačių lankstumą, sugebėjimą prisitaikyti prie situacijos. Galbūt yra kažkas, dėl ko nuolat turi save "laužyti". Dar šiek tiek "lenda" ėmimo- davimo balanso trūkumas. Betkokiu atveju viskas yra pagydoma ir ištaisoma, o jei kils dar klausimų, visuomet galima susisiekti asmeniškai :) Geros dienos :)
  17 balandžio, 2014 Atsakyti
 3. O kokia gi tiesa dėl maitinančios mamos mitybos ir įtakos pienui? Informacijos pilna bet dvi stovyklos: žiūrėti ką valgai/valgyti viską?
  20 gegužės, 2014 Atsakyti
  • Tiesa šiuo klausimu individuali. Kiekvienas žmogus savitas, kiekvienos mamos ir vaiko ryšys unikalus, todėl svarbu viską daryti ką jaučia širdis, ką sako vidus. Pati savo 3 vaikus maitinau visus virš 1,3 mėn laiko, teko pereiti visokių etapų. Pirmagimis turėjo labai dideles alergijas, kaip vėliau daktarė įrašė į kortelę, kad jas sukėlė skiepai, bet iki tol aš buvau ant vandens ir duonos dietos, bijojau ką nors suvalgyti, kad jam nepablogėtų, tik vėliau supratau, kad tai ką valgome, tiesiogiai į pieną nepatenka, mamos organizmas daug ką perfiltruoja, modifikuoja ir t.t. Juk pieno sudėtis priklauso ir nuo kūdikio. Pvz jei kūdikis ant sirgimo ribos ar jau serga, per jo seiles, kai maitinasi, patenka informacija i mamos organizmą, ir organizmas "supratęs", kad vaikelis negaluoja, pradeda gaminti specialius antikūnus, padedančius būtent tą ligą įveikti. Taip, kad viskas labai nuostabiai ir tobulai sudėliota, valgyti galima praktiškai viską, ko tuo metu norisi, tik viską su saiku. Sėkmės :)
   20 gegužės, 2014 Atsakyti

Komentuoti

Išvalyti laukus

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!