Atsargiai!!! Šypsenų virusas jau plinta

Atsargiai!!! Šypsenų virusas jau plinta

 

Apsidairyk aplinkui, ar matai, kiek daug žmonių šypsosi tau?

Einu gatve ir žiūriu, stebiu… kiek daug žmonių paskendę savyje, suraukę antakius, pikti, mąsto, tik nežinia apie ką, skuba, pyksta, kiti lekia, stumdosi… Greitas tempas – pilnas negatyvumo, tokia mūsų gyvenimo realybė. Bet ar tikrai viskas yra taip blogai?

Liaukimės mąstyti apie problemas, rūpesčius, nesėkmes. Ne! Jokiu būdu nesakau, kad visa tai reikia ignoruoti. Tiesiog reikia priimti kaip užduotį ir ją išspręsti. Išsprendus padėkoti ir eiti toliau, su šypsena veide, pilna širdimi dėkingumo.

Nustokite mąstyti apie problemas, kaip apie likimo skirtas nesėkmes. Viskas, kas vyksta mūsų gyvenime yra mūsų ir tik mūsų pačių minčių rezultatas. Taip veikia traukos dėsnis, į ką kreipiu didžiąją dalį savo dėmesio, to turiu vis daugiau ir daugiau.

Jei kasdien vaitosiu, kaip man nesiseka, iš aplinkinio pasaulio, nuolatos gausiu tai patvirtinančių faktų. Nesiseks. Kažkas sugrius, kažkas suduš, kažkas netikėtai išbėgs į gatvę, kai vairuosiu automobilį, nesiseks ir darbe, nuolatos klientai, kolegos ar net vadovas trukdys susikaupti, rezultatai bus prasti, o prasti rezultatai kelia nepasitikėjimą savimi, nusivylimą ir dar daugiau blogos nuotaikos. Kuo daugiau nesiseks, tuo dar daugiau nesiseks, ir santykiai šeimoje darysis vis prastesni, ir vaikai kažkodėl taps nesukalbami. Kas atsitiko, lyg visas Pasaulis prieš mane susimokė?

Laikas sustoti… Pagalvokime, ar tikrai taip jau viskas blogai. „Turiu kur gyventi, šalia geras žmogus, puikūs, sveiki, mieli vaikai, geras darbas. Manęs nepalietė stichinės nelaimės, esu sveikas, ko gi dar reikia žmogau???“

Išmokime šypsotis, kasdien, kas valandą, kas minutę… nuolatos… Šypsokimės ir nuoširdžių, šiltų jausmų nešami eikim per gyvenimą. Kuo daugiau šypsosimės, tuo bus geresnė mūsų ir aplinkinių nuotaika, kuo geresnė nuotaika, tuo geresni rezultatai. Geresni rezultatai – kyla mano vertės suvokimas, kyla motyvacija tobulėti ir siekti dar geresnių rezultatų. Jei aš linksmas tai ir namo parnešiu geros nuotaikos dvelksmą, vaikai linksmi čiauškės, antroji pusė bus maloniai nustebinta, o kitą kartą imsis iniciatyvos kuriant gerą nuotaiką…

Einu toliau ir bandau keisti padėti. Pasižiūriu vienam žmogeliui į akis ir lengvai šypteliu, žmogeliss lyg ir pasimeta, galvoja, gal kas su juo negerai… Nusišypsau kitam, šis nelabai supratęs taip pat lengvai šypteli. Mano nuotaika kyla, pagavo azartas ir toks džiaugsmas. Dabar jau einu ir plačią šypseną dovanoju kiekvienam praeiviui, nežinau, ką jie galvoja, bet suprantu, jog jų nuotaika, bent akimirksniui pagerėja.

Parduotuvėje, situacija irgi ne ką geresnė, dauguma suirzę ir labai skuba. Pietų pertrauka. Labai daug žmonių. Dirba tik dvi kasos (matyt kitos pardavėjos pietauja, na… juk pietų metas), eilės ilgiausios, už manęs stovi pagyvenusi, labai inteligentiška moteris, manau… ši skuba: vis žvilgčioja į laikrodį, trypčioja, nervingai sukiojasi. Jūs labai skubate?- paklausiau aš. Moters nustebusi atsakė: – taip vaikeli, labai skubu, mano autobusas netrukus išvažiuos. Pasiūliau atsistoti eilėje prieš mane, aš juk niekur neskubu… Ji plačiai nusišypsojo, padėkojo ir palinkėjo man būti laimingai…

Tas jausmas, kuomet padarai kitam žmogui gera, padovanoji šypseną ar šiltą žodį, užlieja širdį neapsakomu džiaugsmu, ir rodos, kad ne tu davei, bet davė tau.

Padovanokime kolegai, namiškiams, kaimynui, draugui ar šiaip pažįstamam gerą žodį, nuoširdžią šypseną, komplimentą ar užuojautą, ir jūs suprasite, kokia tai galinga jėga, veikianti jus pačius, dovanojanti jums pilnatvės ir laimės jausmą.

Skleiskime šypsenos virusą, dalinkime džiaugsmą, padėkime kitiems pasijusti reikšmingais ir patys būkime laimingi.

Parengė Lidija Mačiūnienė

Komentarų kol kas nėra.

Komentuoti

Išvalyti laukus

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!