Gyvenime nereikšmingų smulkmenų nebūna

Gyvenime nereikšmingų smulkmenų nebūna

 

Nuo 2006-ųjų metų balandžio 6-oji Lietuvoje paskelbta Saugaus eismo diena. Lietuvos policija kviečia Lietuvos gyventojus bent šią dieną pabūti kelyje žmogiškesniais, pakantesniais ir rūpestingesniais. Pareigūnai ragina pagalvoti ne vien apie save, bet ir apie kitų saugumą.

Žmonės raginami kelyje elgtis pagal visas saugumo taisykles. Vairuotojai ir keleiviai – automobiliuose segėti saugos diržus. Tėvai įspėjami, kad pasirūpintų automobiliuose vežamais vaikais – jie privalo sėdėti prisegti jų amžiui pritaikytose autokėdutėse.

Turbūt daugelis yra girdėję mintį, esą drugelio sparnų plazdėjimas kitame pasaulio krašte sukelia cunamio bangą. Iš pradžių tai atrodo absurdiška, bet akyliau pažiūrėjus iš šalies į savo pačių gyvenimus tampa visiškai aišku, kad jie visi susideda būtent iš „drugelio sparnų plazdėjimo”.

Paminklinės lentos kapinėse ir skurdi informacija ant jų kartais pasako daug daugiau nei norėtųsi žinoti. Pvz., tai, kad su gyvenimu atsisveikino vos jį pradėjęs jaunuolis, kelių vaikų tėvas, motina, mažasis brolis ar sesė.

Greičiausiai pulsime galvoti apie žmones pakirtusią negailestingą ligą. O pasirodo, kažkuris iš jų tiesiog laiku neužsisegė atšvaito. Štai tau ir „drugelio plazdėjimas”. Gyvenimo smulkmena, kuriai mūsų perpildytoje darbotvarkėje nelieka laiko.

O gaila. Tačiau nemažiau nei pačių aukų gaila tų, kurie liko čia, kurie diena po dienos bandys suvokti ir susitaikyti su žiauriu gyvenimo paradoksu.

O štai kažkas kitas, į kurio rankas atsitiktinai pakliuvo per akcijas dalintas atšvaitas, kurį lygiai taip pat atsitiktinai prisikabino prie rankinės, kuprinės ar palto, eina sau gatve galvodamas, ką šiandien pasigaminti vakarienei ir nė nenumano, kad jei ne tas menkas atsitiktinumas, vakarienės jis šiandien nevalgytų. Tad nepalikime visko spręsti likimui, o imkime gyvenimą į savo rankas.

 

Šaltinis: www.respublika.lt

Komentarų kol kas nėra.

Komentuoti

Išvalyti laukus

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!