Islandijoje paauglė iškovojo teisę vadintis mamos duotu vardu

Islandijoje paauglė iškovojo teisę vadintis mamos duotu vardu

15-metė islandė teisme iškovojo teisę oficialiai vadintis vardu, kurį jai davė mama, skelbia BBC.

Blair Bjarkardotir (Blaer Bjarkardottir) bylinėjosi su valdžia dėl teisės oficialiai vadintis savo vardu, kuris reiškia “lengvas vėjelis”. Islandijos valdžia neleido oficialiai vadintis šiuo vardu, nes jis, anot jų, nėra taisyklingas moteriškas vardas.

Teismui paskelbus sprendimą, paauglė džiaugėsi, kad pagaliau jos pase bus įrašytas Blair vardas. Šis Reikjaviko apygardos teismo sprendimas panaikino žemesnės instancijos teismo sprendimą neleisti paauglei vadintis Blair vardu. Iki šiol visuose oficialiuose dokumentuose ji buvo įvardijama kaip “mergaitė”.

Islandijoje, kaip ir Vokietijoje bei Danijoje, galioja griežtos vardų taisyklės. Vaikams duodami vardai turi atitikti islandų kalbos gramatikos ir tarimo taisykles. Tokie vardai kaip Karolina (Carolina) ir Kristina (Cristina) yra neleidžiami, nes islandų abėcėlėje nėra raidės “c”. Be to, vardai būtinai turi būti moteriški arba vyriški ir neleidžiama naudoti abiem lytims tinkančių vardų.

Blair mama Bjork Bjarkardotir (Bjork Eidsdottir) sakė nežinojusi, kad šis vardas neįtrauktas į leidžiamų vardų sąrašą. Islandijos vardų komitetas nusprendė, kad Blair vardas mergaitei netinkamas, nes yra per daug vyriškas. Komiteto patvirtintų vardų sąraše yra apie 1 853 leidžiami moteriški vardai. Ar komitetas dėl Blair vardo kreipsis į aukštesnės instancijos teismą, neaišku.

Šaltinis: www.respublika.lt

Komentarų kol kas nėra.

Komentuoti

Išvalyti laukus

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!