Kartą Rushadas Eggleston‘as grojo solo pakibęs žemyn galva ant lynų, visai kaip Piteris Penas

Kartą Rushadas Eggleston‘as grojo solo pakibęs žemyn galva ant lynų, visai kaip Piteris Penas

 

Šią ir kitą savaitę keturiuose šalies miestuose koncertuos „Grammy“ nominantas, modernios violončelės virtuozas, kompozitorius, poetas-filosofas ir komikas amerikietis Rushad Eggleston‘as (35 m.). Džiazo ir bluegrass stiliuose „nardantis“ R. Eggleston‘as muzikos pasaulyje laikomas revoliucingu muzikantu, kurio pasirodymai scenoje virsta įspūdingais muzikiniais spektakliais ir fiestomis.

Anksčiau grojęs pripažinimo sulaukusiose grupėse „Fiddlers 4” ir „Crooked Still“, pastaruoju metu R. Eggleston‘as daugiausia dėmesio skiria soliniams pasirodymams įvairiose pasaulio šalyse. Muzikos virtuozas nuolatos koncertuoja JAV, Europoje lankysis antrą kartą, o Lietuvoje ir Baltijos šalyse viešės pirmą kartą.

„R. Eggleston‘o koncertai abejingų nepalieka. Vieni ji myli, kiti – galbūt nekenčia, – sako jo pasirodymus Lietuvoje organizuojantis Všį „Violončelės mokykla“ vadovas violončelininkas Valdas Povilaitis. – Džiaugiuosi, kad prieš keletą metų su R. Eggleston‘u užmegztas draugiškas ryšys virto jo vizitu į mūsų šalį. Tad Lietuvos klausytojai turės unikalią galimybę išgirsti iki šiol negirdėtų muzikinių vibracijų”.

Rushad Eggleston‘as prisistato kitos galaktikos (Land of Sneth) ambasadoriumi ir tuo visai nesunku patikėti. Scenoje violončelininkas, trykštantis ekscentrišku kūrybiškumu ir lakia vaizduote, vilki ryškių spalvų aprėdus su elfo kepure ir netelpa į jokius standartus. Jo dainose pilna keistų personažų, nesuvokiamų naujadarų, o veiksmas dažnai vyksta įsivaizduojamame pasaulyje. Kartą jis grojo solo pakibęs žemyn galva ant lynų, visai kaip Piteris Penas.

Tačiau už padūkusio įvaizdžio bei skandalingų keistenybių slypi neabejotinas talentas, prasiveržęs dar tebestudijuojant Berklio muzikos koledže, kai R. Eggleston‘as prisijungė prie žinomo smuiko virtuozo Darol Anger‘io suburtos grupės „Fiddlers 4“, kurios albumas pelnė „Grammy“ nominaciją 2002 metais. Talentingasis atlikėjas koncertavo su šiuo kvartetu, taip pat su kitu to paties smuikininko projektu „Republic of strings“. Vėliau R. Eggleston‘as prisidėjo prie bluegrass muzikos stiliaus grupės „Crooked still“ įkūrimo, netgi buvo subūręs sunkiojo roko trio „Tornado Rider“ su savo violončele priešakyje. Pastaruoju metu R. Eggleston‘as didžiausią dėmesį skiria solinei karjerai. 2013 metais atlikėjas išleido albumą „The Rushad Eggleston Show“, kurį sudaro 27 kompozicijos, kuriose persipina dainos, pasakojimai ir eilėraščiai.

Atviras improvizacijoms ir spontaniškiems muzikos ekskursams, R. Eggleston‘as priverčia violončelę skambėti tarsi gyvybingą, perkusinį instrumentą. Violončelininkas naudoja savo paties išrastus įvairiausius garso išgavimo būdus stryku: glaustai muzikalius, tinkamus klasikiniame ar džiazo kontekste, o taip pat ir grubius kirčius, mėgstamus bluegrass atlikėjų. Visi šie talentai neįtikėtinai derinasi su ekscentrišku R. Eggleston‘o įvaizdžiu ir paverčia jo koncertus stebėtina patirtimi, kuri gerokai praplečia supratimą, kaip ir ką galima sugroti violončele.

 

Ne tik gros Lietuvoje, bet ir mokys mūsų šalies atlikėjus

R. Eggleston‘as yra itin mėgstamas vaikų, kuriems tampa entuziastingu mokytoju daugelyje muzikinių stovyklų. Be suplanuotų koncertinių pasirodymų mūsų šalyje atlikėjas sutiko šią vasarą pamokyti ir jaunuosius Lietuvos violončelininkus, taip pat ves meistriškumo kursus bei seminarą profesionalams bei studentams. R. Eggleston‘o viešnagę Lietuvoje organizuoja viešoji įstaiga „Violončelės mokykla“, o remia JAV ambasada Vilniuje.

Vakarai su Rushad Eggleston‘u vyks:

birželio 19 d. Vilniaus Rotušėje („Kultūros naktyse“);

birželio 21 d. Vilniaus Kongresų rūmuose;

birželio 22 d. Klaipėdos „Kultūros fabrike“;

birželio 25 d. Palangos klube „Ramybė“;

birželio 27 d. Birštono „Eglės“ sanatorijoje.

 

Komentarų kol kas nėra.

Komentuoti

Išvalyti laukus

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!