„Laumės juostos“ festivalį vainikavo spalvingų konfeti saliutas

„Laumės juostos“ festivalį vainikavo spalvingų konfeti saliutas

 

Didžiausias ir populiariausias Baltijos šalyse vaikų ir jaunimo vokalinės muzikos festivalis „Laumės juosta“ Palangoje švenčia savo dvidešimtmetį. Ta proga koncertuoti prie jūros iš visos šalies susirinko per 50 vaikų pop muzikos kolektyvų ir apie pusantro tūkstančių dainuojančių vaikų.

Vaikai džiugino profesionalumu

Šeštadienį vakare festivalio scenoje savo talentą demonstravo beveik 40 vaikų grupių ir solistų. Tokios gausos atlikėjų nematė nė vienas pop muzikos koncertas. Beveik tris valandas trukusio koncerto metu kaip kaleidoskope keitėsi įvairiaspalviais kostiumais pasipuošę vaikų kolektyvai, kurių smagios dainos užkrėtė visą žiūrovų salę.
Perteikti dainų prasmę jauniesiems atlikėjams padėjo ir įspūdinga scenografija, kurioje margaspalvius raštus keisdavo filmuoti vaizdai.
Žiūrovus sužavėjo koncerto repertuaro ir kolektyvų įvairovė – nuo vaikiškų dainelių iki sudėtingų kompozicijų, nuo linksmai dainuojančių penkiamečių mažylių iki balsingų merginų grupių, kurios niekuo nenusileidžia Lietuvoje jau pripažintoms suaugusių atlikėjų grupėms.

Pagerbti J.Miliauskaitės kolektyvai

Festivalio dvidešimtmetis tapo gera proga padėkoti ir įvertinti per šį laikotarpį labiausiai pasižymėjusius kolektyvus. Tarpuose tarp dainų koncerto vedėjai aktorius Gintaras Mikalauskas ir dainininkė Vaida Genytė paskelbė 10 nominacijų. Populiariausiu dvidešimtmečio kolektyvu tapo garsioji vaikų grupė „Tele Bim Bam“, kuriam vadovauja nenuilstanti Neringa Čereškevičienė. Išradingiausiu kolektyvu paskelbta Kauno vaikų muzikos grupė „Medutis“. 

 
Dvidešimtmečio pasidididžiavimu paskelbta „Laumės juostos“ festivalyje savo karjerą pradėjusi dabar jau operos solistė Monika Sakalauskaitė, kuri šiuo metu yra išvykusi į Jungtines Amerikos Valstijas. Žinoma atlikėja, kompozitorė ir prodiuserė Jūratė Miliauskaitė buvo pagerbta dukart. Jos vaikų grupė „Saulės vaikai“ nominaciją pelnė už įspūdingiausią dvidešimtmečio šou, o Kauno vokalinė grupė „Linksmasis do“ pripažinimą pelnė už profesionaliausią vokalą. Pastarąją nominaciją grupės vadovei J.Miliauskaitei įteikė įspūdingo balso atlikėjas Donatas Montvydas, kuris „Laumės juostos“ koncerte atliko savo eurovizinę dainą ir visą salę pradžiugino salto – garsiuoju “suktuku”.

 

Premjeras išdalino savo padėkas

Originaliausiu kolektyvu paskelbtas Vilniaus pop studija „Hey“. Pažangiausiu kolektyvu tapo Marijampolės pop choras „Kotita“.Nominaciją už ryškiausią tobulėjimą pelnė Kauno muzikos studija „Saulutė“.štikimiausiu festivalio veteranu paskelbtas Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro pop muzikos kolektyvas „Abėcėlė“.Už ryškiausius nuopelnus vaikų pop muzikos populiarinimą buvo apdovanotas Marijampolės pop choras „Olialia“, kurios vadovė Laima Lapkauskaitė ir yra “Laumės juosta” sumanytoja, organizatorė ir viso festivalio siela. Jos 20 metų trunkantis triūsas buvo įvertintas Lietuvos ministro pirmininko padėka, kurią įteikė pats ilgametis festivalio globėjas, visą koncertą su savo šeima žiūrėjęs šalies premjeras Algirdas Butkevičius. Už nuopelnus vaikų muzikos populiarinime premjeras savo padėkas įteikė dar keliolikai vaikų pop kolektyvų vadovams.

Prakaitas žliaugė ir premjerui

Iki šiol Palangos vasaros koncertų estradoje vykdavę festivalio koncertai šiemet persikėlė į kurorte naujai pastatytą daugiafunkcinį sporto centrą. Tačiau pirmojo koncerto metu sporto salė žiūrovus nemaloniai nustebino ten tvyrojusia tvankuma. Prakaitu žliaugė ir koncertą stebėjęs premjeras A.Butkevičius, ir visi žiūrovai. Kartu su premjeru koncerte buvęs Palangos meras Šarūnas Vaitkus pamėgino išsiaiškinti, kodėl neįjungiama galinga ventiliacinė ir kondicionavimo sistema. Paaiškėjo, kad jos įjungti neleido renginį filmavusi LRT, nes renginio režisieriai bijojo, kad ventiliacija neištrauktų į sceną kartkartėm leidžiamos dūmų uždangos. Be to buvo baiminamąsi, kad įjungus ventiliaciją elektros įtampos nepakaks galingiems scenos prožektoriams, nors sporto arena apskaičiuota dar didesnėms elektros įtampos apkrovoms.
Kurorto meras žadėjo šias organizacines problemas spręsti sekmadienį vakare, kai sporto rūmuose vyks finalinis festivalio koncertas, kurio metu vaikų kolektyvai bus apdovanoti dar 10 nominacijų, o kažkam bus įteiktas svarbiausias jubiliejinio festivalio prizas – „Laumės juostos“ statulėlė.

Pagrindinis festivalio prizas

Sekmadienį vakare pasibaigusiame jubiliejiniame dvidešimtąjame vaikų pop muzikos festivalyje „Laumės juosta“ paaiškėjo, kam festivalio siela Laima Lapkauskaitė yra dėkinga už šio renginio sumanymą. Pagrindinis festivalio prizas – „Laumės juostos„ statulėlė įteikta žinomam muzikos pedagogui 56 metų šiauliečiui Vadimui Kamrazeriui. Prieš 21 metus Palangoje vykusiame estrados dainų festivalyje L.Lapkauskaitė su nuostaba scenoje pamatė pop muziką dainuojančius vaikus. Tai buvo V.Kamrazerio vaikų kolektyvas „En den du“. Tarp suaugusių pop muziką dainuojantys vaikai buvo tokie nuostabūs, kad L.Lapkauskaitė pagalvojo, o kodėl nesurengus atskiro vaikų pop muzikos festivalio, kuriame galėtų pasirodyti visi šalies vaikų kolektyvai. Taip gimė idėja organizuoti „Laumės juostą“, kuri šiandien švenčia jau 20 metų jubiliejų.

„Aš dėkinga Vadimui už šią idėją ir paskatinimą mane pačią sukurti vaikų pop chorą „O lia lia„. Tai, kad atsirado toks festivalis, kaip „Laumės juosta” yra ir jo nuopelnas„, – sakė L.Lapkauskaitė, įteikdama pagrindinį jubiliejinio festivalio prizą dabar Šiaulių vaikų studijai “Nieko tokio” vadovaujančiam V.Kamrazeriui.
Padėkų susilaukė ir pati festivalio „mama“ Laima Lapkauskaitė. Už vaikų pop muzikos populiarinimą jai oficialiai padėkojo ilgametis festivalio globėjas Lietuvos ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius, renginio vedėjai Gintaras Mikalauskas ir Vaida Genytė perskaitė L.Lapkauskaitei skirtą Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimą.
Sekmadienį beveik tris valandas trukusiame finaliniame festivalio koncerte dalyvavo beveik 40 vaikų kolektyvų ir solistų. Renginio svečių teisėmis scenoje dainavo žinomi atlikėjai ir festivalio draugai: Žilvinas Žvagulis, Vaida Genytė, Donatas Montvydas, Irūna Puzaraitė, Neringa Nekrašiūtė, Česlovas Gabalis, grupė „Studentės“.
Daugelis iš jų išaugo šio festivalio scenoje.
Jubiliejinis renginys tapo ir padėkos festivaliu. Už nuopelnus „Laumės juostai“ įvairiems vaikų kolektyvams ir solistams buvo įteikta 21 nominacija. ˙

 

Šaltinis ir festivalio “Laumės juosta” nuotraukų galerija : www.lrytas.lt

1 komentaras Pridėta

Prisijungti prie diskusijos
  1. as
    kada koncerta rodys per tv?
    liepos 29, 2014 Atsakyti

Komentuoti

Išvalyti laukus

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!