„Metų gausi šeima“ namie nesinaudoja internetu

„Metų gausi šeima“ namie nesinaudoja internetu

 

Sekmadienį Vilniuje vyko šeimų eisena „Mes už šeimą“ ir „Metų gausios šeimos“ apdovanojimai. Renginys prasidėjo Katedros aikštėje grojant trankiems pučiamųjų orkestro „Trimitas“ ritmams. Čia būriavosi šeimų eisenos dalyviai, kurie kartu su orkestru patraukė Gedimino prospektu iki Lukiškių aikštės, kur visų vilniečių bei miesto svečių laukė smagus koncertas ir jau penktus metus iš eilės rengiamo konkurso „Metų gausi šeima“ nugalėtojų apdovanojimai. Renginį organizavo daugiavaikių šeimų asociacija MES ir bankas „Bigbank“.

Renginį vedęs žurnalistas Jonas Radzevičius pasidžiaugė, kad geras oras į šventę pritraukė tiek daug žmonių. Šventės metu vyko įvairūs koncertai – A. Noviko džiazo studijos, šokių kolektyvo „Flamenko.lt“ pasirodymai, kūrybinės dirbtuvės, šeimų piknikas, vaikai buvo kviečiami piešti ant automobilių. Renginio dalyvius kareiviška koše vaišino daugiavaikių šeimų asociacijos MES socialinė akcija „Svajonių karavanas“. Šios akcijos savanoriams visi norintys galėjo perduoti lapelius su savo svajonėmis, kurioms iki metų pabaigos žadama padėti išsipildyti.

Svarbiausiu šventės įvykiu tapo „Metų gausios šeimos“ apdovanojimai. Penktus metus visose Baltijos šalyse tuo pačiu metu vykstančių banko „Bigbank“ inicijuojamų apdovanojimų nugalėtojais šiemet tapo Stonkų šeima iš Palangos.
„Rinkdami šių „Metų gausią šeimą“ labiausiai atsižvelgėme ne tik į tai, kiek vaikų auga šeimoje, bet ir tai, kad šeima būtų aktyvi bei rodytų pavyzdį kitoms šeimoms, skatintų auginti daugiau vaikų. Šiuos kriterijus šiemet geriausiai ir atitiko Stonkai. Džiugu, kad Palangos bendruomenė pasiūlė šią šeimą, nes gausios šeimos pačios dažnai būna kuklios“, – sakė daugiavaikių šeimų asociacijos MES vadovė Jurgita Pocienė.

„Metų gausia šeima“ tapę keturis vaikus nuo 3 iki 24 m. auginantys Stonkai pasakojo, kad kartu praleidžia daug laiko. Mama Daiva – Palangos senosios gimnazijos dailės mokytoja, Šilko klubo įkūrėja. Tėtis Audrius – Palangos senosios gimnazijos istorijos mokytojas. Šeima kartu ne tik namuose, bet ir darbe, be to, kartu žaidžia tenisą. Draugiška, kūrybinga ir sportiška šeima kartu sportuoja, sūnūs sporto srityje turi didelių pasiekimų, vyriausioji dukra – ekonomistė. Įdomu tai, kad Stonkų šeima gyvena be interneto, o tėtis – taip pat kilęs iš gausios – penkių vaikų – šeimos, kurioje yra vyriausias sūnus.
Paklausta, ar pati norėtų turėti gausią šeimą, vyriausioji Stonkų duktė Viktorija sakė, kad kitokios šeimos ir neįsivaizduoja.

„Nematau jokių gausios šeimos minusų. Dabar net neįsivaizduoju, kaip galėčiau turėti mažiau seserų ar brolių. Ir pati ateityje tikrai norėčiau turėti didelę šeimą“, – sakė Viktorija.
Renginio metu taip pat buvo apdovanotos dvi kūrybiškiausios gausios šeimos – Ambrazų ir Radzevičių šeima.
Šiemet sulauta daugiausiai paraiškų į „Metų gausios šeimos“ nominaciją per visus penkerius metus, kai organizuojami šie apdovanojimai. Paraiškos apdovanojimams atkeliavo iš Vilniaus, Palangos, Šiaulių, Kelmės rajono, Varėnos rajono, Kėdainių rajono. Rinkimuose dalyvavusios šeimos augina nuo 3 iki 12 vaikų.

 

Šaltinis: www.alfa.lt

Komentarų kol kas nėra.

Komentuoti

Išvalyti laukus

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!