Specialistai nepataria valgyti karšto maisto iš plastikinių indų

Specialistai nepataria valgyti karšto maisto iš plastikinių indų

Nuodingas cheminis junginys melaminas, prieš kelerius metus patekęs į kūdikiams skirtus mišinėlius ir pražudęs ne vieną Kinijos mažylį, ir vėl susilaukė išskirtinio specialistų dėmesio.

Kaip skelbia News.com.au., melaminas, kuris naudojamas gaminant ir vienkartinius plastikinius indus, gali patekti į žmogaus organizmą – jeigu tik tokioje taroje bus pateikiamas karštas maistas.

Melamino pėdsakų mokslininkai aptiko grupės savanorių, valgiusių karštą sriubą iš plastikinių indelių (kurių gamyboje neapsieita be melamino) organizme. Tokias išvadas skelbia vieno Taivanio universiteto mokslininkai. Skelbiama, kad savanorių organizme melamino koncentracija padidėdavo praėjus vos 12 valandų po valgio. Kontrolinės grupės, kuri maistą valgė iš keraminių indų, organizme melamino neaptikta.

Melaminas – organinis junginys, naudojamas dažų, plastiko ir herbicidų gamyboje. Šio junginio galima aptikti induose, klijuose, klijuotėse ir t.t.

2008 metais Kinijoje, apsinuodiję melaminu, preliminariais duomenimis, mirė šeši vaikai, dar daugiau nei 300 tūkst. sunegalavo. Melaminas sukelia inkstų akmenligę. Apie ilgalaikę šio cheminio junginio žalą sveikatai kol kas žinoma ne daug.

Šaltinis: www.delfi.lt

Komentarų kol kas nėra.

Komentuoti

Išvalyti laukus

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!