//cdn.cookie-script.com/s/e06461ee5ca9d0618ff23b6fedae22aa.js

Trys kvapai, kurie padės jūsų vaikui išvengti ligų

Trys kvapai, kurie padės jūsų vaikui išvengti ligų

 

Giedrė Veličkienė, vaikų priežiūros specialistė, „Sąmoningų mamų“ bendruomenės įkūrėja, aromaterapijos ir masažo specialistė, įsitikinusi, kad apsisaugoti nuo ligų užtenka trijų eterinių aliejų – arbatmedžio, eukalipto ir citrinos. „Jeigu šitie kvapai gyvens jūsų namų vaistinėlėje – pigiai, greitai ir efektyviai apsisaugosite nuo peršalimo ligų be šalutinių poveikių ir cheminių intervencijų. Tai natūralus, švelnus ir vaikams labai tinkamas būdas“, – sako G. Veličkienė ir beria trijų eterinių aliejų pritaikymo receptus.

Trys kvapai
„Žmonės kartais stebisi, kaip čia su kvapais mes padėsime. Pauostys bet ko ir bus gerai? Iš dalies, taip, bet turi būti ir kvapo kokybė, turi būti terapinis aliejus. Kvapo molekulės patenka į kraujotaką, į limfą. Tad eterinio aliejaus poveikis vien uostant yra ir pakankamai aktyvus“, – sako aromaterapijos specialistė.
Kitas būdas pasimėgauti aromaterapijos teikiamais privalumais – išsimaudyti vonioje arba įsitrinti. „Eterinių aliejų panaudojimo būdų yra daug. Beje, nereikia manyti, kad kvapą būtina užuosti. Yra toks manuka eterinis aliejus – kvapo beveik nėra, o poveikis labai stiprus. Tad aromaterapiją rekomenduoju pasitelkti kaip ligų prevenciją ir švelnią pagalbą jau susirgus“, – sako G. Veličkienė.
Mamos, auginančios mažus vaikus, dažnai ieško alternatyvių, natūralių prevencijos priemonių, kaip apsisaugoti nuo peršalimo ligų, nuo tokios dažnos bėdos kaip sloga, kosulys.
„Rekomenduoju papildyti savo vaistinėlę eteriniais aliejais. Svarbiausias aliejus būtų arbatmedis – stipriausiai dezinfekuojanti priemonė, antiseptinė, antivirusinė, netgi antigrybelinė. Dovanota mums pačios gamtos. Kitas, labai reikalingas aliejus  – eukalipto. Tradiciškai vartojamas peršalimo ligoms išvengti, būklei palengvinti esant kvėpavimo takų infekcijoms, padėti greičiau pasveikti. Trečias aliejus yra citrinos. Citrina stimuliuoja baltųjų kraujo kūnelių gamybą. Jis geras imunostimuliatorius, greitai atkuria nusilpusį imunitetą, padeda greičiau pasveikti, apsiginti nuo ligų“, – sako vaikų priežiūros specialistė.
Arbatmedžio aliejus – į kovą su sloga
„Arbatmedžio aliejaus panaudojimo galimybės yra beribės. Galima padėti vaikui jau susirgus, kai yra užsikimšusi nosis, virusinė sloga, kai vaikas dėl užsikimšusios nosies negali normaliai pavalgyti, kvėpuoti sunku, miegoti ramiai nepavyksta. Galima padaryti tokį nosies aliejuką, kuris labai greitai atkemša nosį, ją drėkina ir stabdo slogos viruso plitimą. Sloga praeina per 3-4 dienas“, – tikina aromaterapeutė Giedrė Veličkienė.
Receptas:
50 ml bazinio aliejaus (vaikams labiausiai tinka saldžiųjų migdolų aliejus, jis nėra labai riebus). Jeigu nosytės gleivinė labai išsausėjusi ir traukiant sekretą net kraujuoja, tada labiau tiks sezamų aliejus, jis yra sunkesnis, labiau maitina bei drėkina sausą gleivinę;
10 lašų arbatmedžio eterinio aliejaus.
Ir šiuo aliejuku tepkite 8-10 kartų per parą nosies gleivinę pirštu ar vatos pagaliuku.
Šis receptas tinka visai šeimai, vaikams nuo 2 metų.
Pasak aromaterapeutės, mamos jai rašo ir dėkoja už šį receptą. Ji prisiminė, kad viena moteris minėjo, jog ji perdavė šį receptą savo šeimos gydytojai, medikė dabar visiems jį rekomenduoja.
„Panašius vaistukus mačiau vaistinėse, bet jie retai kada būdavo natūralūs. Pagalvojau, kad galima sukurti kažką panašaus iš natūralių medžiagų. Pavartojau pati, pamačiau, kad puikiai veikia, iš karto atsikemša nosis“, – sako G. Veličkienė.
Išpurkškite namus
Pasak aromaterapeutės, galima maišyti šiuos tris aliejus ir daryti dezinfekuojantį namus purškiklį, oro gaiviklį. „Jis stabdys bakterijų, virusų plitimą, neleis atsirasti visokioms kvėpavimo takų ligoms. Jeigu matot, kad kuris iš namiškių grįžo jau pradėjęs sirgti, skubiai purkškite namus. Su šiuo mišiniu galima nuvalyti visus paviršius“, – patarė aromaterapeutė.
Kaip pasigaminti eterinį oro gaiviklį?
Reikia ištirpinti aliejų alkoholyje. Į šaukštą spirito ar degtinės įlašinam 40-50 lašų eterinių aliejų kokia norite proporcija. Kvapo, kuris labiau patinka, lašinkite daugiau. Viską sumaišome su 100-150 ml vandens. Ir gautu mišiniu purškiame namų aplinką kas valandą, kas dvi.
Taip pat galima valyti namų paviršius, kai valote dulkes. Į vandenį įlašinkite 2-5 lašelius arbatmedžio. Jis stipriausiai veikia kaip dezinfekcinė priemonė. Plaunant grindis irgi tinka naudoti šiuos eterinius aliejus.
Darželio aplinka
„Į vaiko darželį nunešiau tokio aliejaus, ten jį su malonumu purškia, tačiau daugelis valstybinių darželių bijo galimų alerginių reakcijų. Pabandyti pasišnekėti su darželio auklėtojomis ir valdžia vertėtų, nes sergamumas sumažėja 4-5 kartus, kai imamos dezinfekuoti patalpos su eteriniais aliejais. Eterinius aliejus galima garinti visą dieną, kai yra peršalimo ligų epidemijos laikotarpis. Aromatas malonus, nuteikia gerai, valo aplinką“, – sako G. Veličkienė.
Pašnekovė pataria prieš vedant į darželį patepti vaiko nosį arbatmedžio aliejuku. „Tai veikia kaip prevencijos priemonė ir drėkina nosies gleivinę. Kai nosies gleivinė nėra išsausėjusi, ją ne taip paveikia aplinkos virusai ir bakterijos. Būtinai drėkinkite nosies gleivinę, arbatmedis nukenksmins ligų sukėlėjus. Dar galima pastiprinti vaiko imuninę sistemą maudant jį aromaterapinėse voniose. Kas vakarą galima į vonią įlašinti vis kito imuninę sistemą teigiamai veikiančio eterinio aliejaus. Eterinį aliejų prieš lašinant į vonią reikia skiesti. Geriausi skiedikliai – druska (sauja), pienas (puodelis), koks nors kitas aliejus. Įlašiname 5 lašus eterinio aliejaus. Maudome vaiką 15 minučių. Tai padės pastiprinti natūralią organizmo apsaugą ir darželis nebus toks baisus“, – sako G. Veličkienė.
Aromaterapeutė atkreipia dėmesį, kad mažiems vaikams tinkamas tik citrinakvapis eukaliptas, nes kiti gali sudirginti odą. Taip pat mažiems vaikams nerekomenduojama eterinius aliejus naudoti į vidų.
Gerklės perštėjimas ir kosulys
Jeigu vaikui labai peršti gerklę, jai skalauti irgi galima pasitelkti eterinius aliejus. Toks metodas tinkamas vyresniems vaikams, 3-4 metų, kurie moka išspjauti.
Skalavimui
Stiklinė vandens, šaukštas druskos, 5 arbatmedžio eterinio aliejaus lašai, 3 eukalipto lašai ir keli citrinos. Kelis kartus per dieną galima šiuo tirpalu skalauti gerklę.
Inhaliacijos
Galima daryti eterinių aliejų inhaliacijas. Pats paprasčiausias būdas – įkvėpti eukalipto eterinio aliejaus nuo audeklo, nuo servetėlės. Galima tą audeklą padėti vaikui į lovytę, galima porą lašų užlašinti ant paklodės ir visą naktį eterinis aliejus teigiamai veiks vaiko kvėpavimą. Jeigu norima daryti tradicinį garinimą su karštais garais, galima prie mažylio lovos padėti puodą su garuojančiu vandeniu (geriau, kai vaikas miega ir jūs esate tikra, kad jis neišlips iš lovelės), įlašiname 5-8 lašus eukalipto ar arbatmedžio. Galima vis kartkartėmis pripilti karšto vandens, kad nenustotų garuoti. Taip pagarinti 30-45 minutes. Tokia garų inhaliacija pagerina atsikosėjimą, atkemša nosį.
Kiti eteriniai aliejai
Pasak aromaterapeutės G. Veličkienės, yra nemažai eterinių aliejų, kuriuos galima būtų pasitelkti, kai vaikutis serga.
„Švelnus ir vaikams labai tinkamas aliejus yra ramunėlių. Jis gerai dezinfekuoja, malšina skausmą. Puikiai tinka ir kai skauda dygstančius dantukus, ir kai galvytei sunku dėl pakilusios temperatūros. Vienas iš universaliausių aliejų yra levandų. Kai vaikas labai karščiuoja, levandų eterinis aliejus padeda numušti aukštą temperatūrą. Kartais net nereikia vaistų. Užtenka ištrinti vaiką su atskiestu eteriniu aliejumi. Receptas: 200 ml kūno temperatūros vandens, arbatinis šaukštelis druskos ir 10 lašelių levandų eterinio aliejaus. Visa tai sumaišome ir ištriname vaiką. Vaiką reikia trinti ne tada, kai temperatūra kyla ir jis visas dreba, o tada, kai ji yra pakilusi aukščiausiam taške. Ir tada vėdiname su drėgnu rankšluosčiu 10-15 min. Labai greitai nukrenta pora laipsnių. Levanda puikiai padeda sumažinti temperatūrą. Taip pat šis eterinis aliejus tinka, jei vaikui sunku užmigti, dėl ligos jis pasidarė nervingesnis, irzlesnis“, – pataria G. Veličkienė.
Specialistė sako, jog kiti eteriniai aliejai mažiems vaikams gali būti per stiprūs, todėl dėl jų vartojimo reikėtų pasitarti su specialistais.

Šaltinis: vlmedicina.lt

Komentarų kol kas nėra.

Komentuoti

Išvalyti laukus

Vaikų radijas