Vilniečių akis mugėje stebins gražiausi žiedai

Vilniečių akis mugėje stebins gražiausi žiedai

 

Žemės ūkių ministerija visus gėlių mylėtojus kviečia į 37-ąjį kartą vykstančią parodą-mugę „Lietuvos žiedai“. Tradicinį respublikinį renginį organizuoja Lietuvos gėlininkų sąjunga. Šiemet mugėje dalyvaus daugiau kaip 100 prekybininkų iš visos Lietuvos.

„Lietuvos žiedai“ – tai savotiškas kanalas, kuriuo į Lietuvą iš Europos atkeliauja naujos augalų rūšys. Žadama, kad mugė lankytojus džiugins gėlių ir dekoratyvinių medžių gausa, įvairiais keramikos dirbiniais. Šiemet dėl netradicinio pavasario tikimasi, kad parodoje bus gausu vaismedžių ir vaiskrūmių, paaugintų konteineriuose.

„Manau, kad „Lietuvos žiedai“ – tai puiki galimybė pasigrožėti egzotiškais, nekasdieniais augalais, sužinoti, kokios naujos rūšys pasirodė ir kokių naujovių galima tikėtis ateityje, tad joje verta apsilankyti“, – kalbėjo žemės ūkio ministro prof.

Vigilijaus Juknos patarėja Jolanta Butkevičienė. 37–oji paroda „Lietuvos žiedai“ vyks Vilniaus universiteto Botanikos sode. Šis sodas garsėja ne tik savo dydžiu ir gausiomis augalų kolekcijomis (daugiau kaip 10 tūkst. pavadinimų augalų), bet ir čia saugomu ir tiriamu Lietuvos dekoratyvinių augalų genofondu: kolekcijose auga per 800 Lietuvos selekcininkų sukurtų gėlių veislių ir hibridų bei daugiau kaip 3 500 užsienyje sukurtų gėlių, medžių ir krūmų veislių.

Parodoje-mugėje lankytojai susipažins ne tik su sodmenų augintojų atvežtais augalais, bet ir sodo augalų kolekcijomis. Kiekvienais metais parodos dalyviai į mugę atsiveža ne tik tradicinius augalus, asortimentą nuolat papildo naujovėmis, tad ir šiemet tikimasi malonių staigmenų. Paroda vyks gegužės 16–18 dienomis VU Botanikos sode.

Šaltinis: www.balsas.lt

Komentarų kol kas nėra.

Komentuoti

Išvalyti laukus

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!