Žiedadulkės dukrelė

http://vaikuradijas.lt/wp-content1AS/uploads/2014/02/Autore.jpghttp://vaikuradijas.lt/wp-content1AS/uploads/2014/02/Autore.jpghttp://vaikuradijas.lt/wp-content1AS/uploads/2014/02/Autore.jpghttp://vaikuradijas.lt/wp-content1AS/uploads/2014/02/Autore.jpghttp://vaikuradijas.lt/wp-content1AS/uploads/2014/02/Autore.jpghttp://vaikuradijas.lt/wp-content1AS/uploads/2014/02/Autore.jpghttp://vaikuradijas.lt/wp-content1AS/uploads/2014/02/Autore.jpgŽiedadulkės dukrelė

Snieguotą gruodžio 7-osios pavakarę Kupiškio viešojoje bibliotekoje buvo pristatytos klubo „Lėvens balsai” literatės, Subačiaus gimnazijos buvusios ilgametės mokytojos Angelės Marijos Jonuškienės poezijos knygos „Pasakoju gyvenimą” ir „Žiedadulkės dukrelė”.Pirmoji knyga prasideda puikiai ir nuoširdžiai parašyta autobiografija (tai pastebėjo ir Salamiesčio kraštotyrininkė Aldona Janilionienė), kurioje pati autorė meniškai apžvelgia savo nueitą kelią nuo Santakos kaimo Suvalkijoje iki Subačiaus Aukštaitijoje, pažymėtą svajonių, tikrovės ir kūrybos akimirkų. Gal dėl to ir knyga pavadinta „Pasakoju gyvenimą”. Jautri siela, apdovanota talentu, taip pasakoja savo gyvenimą, kad nejučia panyri į kasdienybės-nekasdienybės gelmes ir randi daug raiškos ir žodžio stebuklų, kurie pažadina giliai pasislėpusias kiekvienos širdies versmes.

Vaikams skirta knygelė „Žiedadulkės dukrelė” labai spalvinga, šviesi, linksma – kaip vaiko svajonės. Žavios iliustracijos, kurias sukūrė jauna panevėžietė dailininkė Sandra Preidytė, traukia visų – suaugusiųjų ir vaikų – akis. Kaip pastebėjo renginio vedėja Lina Matiukaitė, šioje knygelėje „katinas kaip katinas, ir varlės kaip varlės”. Piešiniuose paslėptas subtilus humoras tikrai patiks mažiesiems skaitytojams, ne vienam ir liūdesio ašarėlę nudžiovins.

Angelės Marijos kūryba – tai ne tik poezija. Ji talentinga fotografė, įvairių papuošalų kūrėja, o prieš keletą metų susižavėjo ir Ebru – piešimu ant vandens. Renginio dalyviai apžiūrėjo ir šia technika sukurtų paveikslų parodą. Kaip sakė pati autorė, šie paveikslai turi ir sielą harmonizuojančių jėgų. Žiūrovas patenka į paslaptingą, ramų ir labai trapų pasaulį, kuris, rodos, tuoj pakeis savo formą ir vėl įgis naują pavidalą. O ar ne toks ir mūsų gyvenimas?

Poetė atvira gyvenimui: nuolat ieško įspūdžių, keliauja, stebi aplinką ir savo kūrybos aruodą papildo naujomis temomis, nuojautomis, kurios vėl žada sugulti į knygas. Po Naujųjų Metų viena tokia knygelė vėl pradžiugins poeziją mėgstančius skaitytojus.

Tegul giminaičių, pažįstamų, plunksnos brolių ir sesių, buvusių mokinių ir kolegų, kitų poezijos gerbėjų nuoširdžiai išsakyti sveikinimai ir linkėjimai, viso renginio jautri aplinka, kurią padėjo kurti ir Sauliaus Balio atliekamos dainos, kelia poetės Angelės Marijos Jonuškienės ir jaunosios dailininkės Sandros Preidytės kūrybines galias ir tikėjimą, kad žmogui reikia ir to, kas už materialaus pasaulio ribų: grožio, harmonijos, svajonių, vilčių ir švento tikėjimo, nes, kaip rašė Ignas Šeinius, „tik kuriantis žmogus priartėja prie Dievo”.

Ziedadulkes 3 Ziedadulkes 2 Ziedadulkes 1 Ziedadulkes 7 Ziedadulkes 6 Ziedadulkes 5 Ziedadulkes 4

Komentarų kol kas nėra.

Komentuoti

Išvalyti laukus

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!