//cdn.cookie-script.com/s/e06461ee5ca9d0618ff23b6fedae22aa.js

Geros dienos pradžia – gėrimas su citrina

Geros dienos pradžia – gėrimas su citrina

Nepaisant to, kas esate vaikas, mama, tėtis, močiutė ar senelis, tai ką veikiate vos išlipę iš lovos jus seks visą likusią dieną. Pagal ajurvedos filosofiją, sprendimai kuriuos jūs darote savo dieninėje rutinoje gali arba sutvirtinti jūsų atsparumą ligoms, arba jį sunaikinti. Ajurveda kviečia jus pradėti dieną sutelkiant dėmesį į rytinius ritualus, kurie padeda kūnui prisiderinti prie gamtos ritmų, skatina pasitikėjimą savimi bei ugdo drausmę.

Pradėkite dieną puodeliu karšto vandens ir įspauskite į jį pusės citrinos sultis.

Tai taip paprasta, o nauda yra tokia didelė, kad jos tiesiog negalima ignoruoti.

Šiltas vanduo su citrina:

Stiprina jūsų imuninę sistemą. Citrinoje yra daug vitamino C ir kalcio. Vitaminas C puikiai kovoja su peršalimu, o kalcis stimuliuoja smegenų veiklą, nervines funkcijas bei padeda kontroliuoti kraujo spaudimą.

Balansuoja pH. Norite tikėkite, norite ne, bet citrina yra šarminė. Taip, ji yra rūgštinė, bet mūsų organizme ji tampa šarmine. O šarmas – tiesiausias kelias norint turėti sveiką kūną.

Padeda numesti svorio. Citrinoje yra daug pektino skaidulų, kurios slopina apetitą. Buvo įrodyta, kad žmonės laikydamiesi šarminės dietos greičiau metė svorį.

Padeda virškinimui. Šiltas vanduo veikia kaip virškinamojo trakto bei vidaus organų stimuliatorius. O citrina ir laimas turi daug vitaminų, kurie padeda naikinti toksinus virškinamajame trakte.

Veikia kaip švelnus, natūralus diuretikas. Citrinų sultys padeda „išplauti” nereikalingas medžiagas, nes citrinos skatina norą šlapintis. Taip toksinai greičiau pašalinami iš organizmo ir sumažėja šlapinimosi organų uždegimo tikimybė.

Valo odą. Vitaminas C padeda sumažinti raukšles ir dėmes. Citrinų vanduo padeda atsikratyti toksinų esančių kraujyje, o tai reiškia jog mūsų oda tampa sveikesnė bei skaistesnė.

Drėkina limfinę sistemą. Puodelis šilto vandens su citrina užkertą kelią dehidratacijai ir antinkščių nuovargiui. Kai jūsų kūnas netenka skysčių, jis negali veikti pilnu pajėgumu ir atlikti visų funkcijų tinkamai, o tai lemia, jog ima kauptis toksinai, užkietėja viduriai, padidėja streso tikimybė ir t. t. Jūsų antinksčiai – tai dvi mažos liaukos virš inkstų ir drauge su skydliauke gaminančios energiją. Jie taip pat išskiria hormonus, tarp jų ir aldosteronas. Aldosteronas reguliuoja vandens lygį bei mineralų koncentraciją, padeda jūsų kūnui išlaikyti drėgmę. Jūsų antinksčiai taip pat atsakingi už streso reguliavimą. Trumpiau tariant, jūs tikrai nenorite turėti problemų dėl to, kad vartojate per mažai skysčių.

Pamėginkite bent mėnesį pradėti savo dieną puodeliu šilto vandens su citrinos sultimis. Toks menkas kasdienis ritualos tikrai pakeis jūsų savijautą. Nenustebkite, jei po mėnesio rytai ims atrodyti šviesesni.

Receptas labai paprastas – puodelis šilto, bet ne karšto vandens ir pusės citrinos sultys.

Parengta pagal www.grozioguru.lt

Komentarų kol kas nėra.

Komentuoti

Išvalyti laukus

Vaikų radijas