Iš vieno medžio – 40 skirtingų vaisių rūšių

Iš vieno medžio – 40 skirtingų vaisių rūšių

 

Sirakūzų universitete (JAV) dirbantis skulptorius Samas Van Akenas sukūrė „40 vaisių medį“, kuris, kaip galima spėti iš pavadinimo, veda 40 skirtingų vaisių. Didžiąją metų dalį šis medis niekuo nesiskiria iš aplinkos, tačiau pavasarį jis pražysta bemaž visomis vaivorykštės spalvomis: rožine, ryškiai raudona, balta, violetine. O nuo liepos iki spalio jis brandina 40 skirtingų kaulavaisių rūšių: migdolus, abrikosus, vyšnias, nektarinus, persikus, slyvas ir panašiai.
Architektas tokį spalvingą medį sukūrė skiepijimo būdu, skiepijimui naudojo įvairiausių medžių – vietinių ir užsieninių, naujų ir tradicinių veislių medžių šakeles, rašo iflscience.com.

Pagrindinis skiepų šaltinis buvo Niujorko valstybinės žemės ūkio eksperimentų stoties sodas, kurį menininkas išsinuomojo sužinojęs, jog sodą ketinama sunaikinti. Stebėjimų būdu išsiaiškinęs, kada sužydi kiekvienas iš 250 skirtingų šio sodo medžių, jis į vieno medelio sodinuką suskiepijo kelių panašiu metu žydinčių medžių šakeles. Kai šis „veikiantis medelis“ sulaukė dvejų metų, buvo įskiepytos kelios papildomos šakos.

Kol kas menininkas išaugino 16 „40 vaisių medžių“ – kiekvienas jų auga maždaug penkerius metus. Kaulavaisius auginantys medžiai buvo pasirinkti dėl to, kad jų įvairovė yra didelė ir jie yra tarpusavy suderinami.
„Šias skirtingas medžių rūšis tam tikra tvarka skiepydamas į medį iš esmės galiu nulemti, kaip medis žydi. Žmonės, kurie tokį medį pasisodino savo sode, sakė, kad jis brandina idealią vaisių įvairovę ir idealų jų kiekį“, – sakė S. Van Akenas.

 

Šaltinis: www.delfi.lt

Komentarų kol kas nėra.

Komentuoti

Išvalyti laukus

Vaikų radijas