Kaip išsirinkti naminį gyvūną?

Kaip išsirinkti naminį gyvūną?

 

Vaikas šiek tiek ūgtelėję užsimano auginti gyvūnėlį, tačiau iškyla klausimas: kokį gyvūną išsirinkti?

Gal būt šis straipsnis palengvins jūsų pasirinkimą

 Šuniukas

Kiekvienas gali rinktis, kaip ir už kiek įsigyti šunelį. Pigiausia pirkti turguje, brangiausia – pirkti kilmingą su dokumentais. Nieko nekainuoja pasiimti iš prieglaudos. Tačiau dokumentai nėra vien tik formalumas. Pirkdami gyvūną iš veisėjo galite būti tikri, kad šuniukas išaugs tokios veislės, tokio dydžio ir tokio būdo, kokio norite. Iš turguje nusipirkto mažo pūkuoto kamuoliuko gali išaugti didžiulis šuo.

Jeigu neaišku, kokios veislės jo tėvai, nežinosime, koks bus keturkojo charakteris. Jeigu norite pirkti draugą mažam vaikui, ieškokite dekoratyviosios veislės šunyčio. Mažyliui netiks didelis tarnybinis šuo, nes jį reikia dresuoti, mokyti besąlygiškai paklusti. Kai namuose didelis šuo, reikia nuolatos stebėti, kad nenuskriaustų vaikučio. Ne tik dėl pikto būdo, labiau dėl nerangios prigimties.

Šuo labai mėgsta bendrauti, palaižyti veidą, duoti leteną, džiaugsmingai užšokti ant pečių, todėl netyčia gali sužeisti vaikutį. Jeigu bijote, kad namuose visur bus pilna šuns plaukų, rinkitės nesišeriančios veislės šunelį, pavyzdžiui, pudeliuką, terjerus.

Šunį prižiūrėti paprasta. Suaugusį gyvūną reikia du kartus išvesti į lauką, pažaisti su juo (jauniklį-dažniau).Jeigu kailis ilgas – pašukuoti. Būtina paskiepyti, auklėti. Nepamirškite, kad įsigiję už šunį būsite atsakingi 10 metų, o gal ir daugiau.

 Katinėlis

Jei tingisi vedžioti šuniuką į lauką, galima nusipirkti kačiuką. Katė – savarankiškesnis gyvūnas, nors yra veislių, pavyzdžiui, plikieji sfinksai ar Kornvalio reksai, kurios savo būdu labai primena šunį. Garbanotosios Kornvalio reksų veislės katės labai mėgsta bendrauti su žmogumi.

Jos neguli kur nors minkštai susirangiusios ant pagalvėlės, o vaikšto iš paskos tarsi šuniukai. Tokią katę galima išmokyti duoti “labas”, atnešti kamuoliuką ir t.t. Praktiškai visų veislių katės mėgsta būti su žmogumi, glaustytis aplink kojas, murkti ant rankų.

Kad katė negaląstų nagų į sofą, galima nusipirkti specialų draskyti skirtą žaislą arba lentą. Geriau po vieną padėti kiekvienoje patalpoje. Katė – tingus gyvūnas, ji žinos, kad kitame kambaryje gali į lentą pagaląsti nagučius, bet kam eiti į kitą kambarį, jeigu visai šalia yra nebloga sofa… Katės gyvena apie 10 metų.

 

 Paukščiai

Iš prijaukintų paukščių populiariausios yra papūgėlės – banguotosios arba nimfos, nes jas galima išmokyti kalbėti. Bet ir su papūgėlėmis būtina bendrauti, antraip nekalbės. Negalima tikėtis, kad paukštelis visą laiką tupės narvelyje, klausysis, ką žmonės kalba, ir vieną dieną tars savo žodį.

Narvelis turi stovėti vietoje, kurioje nėra skersvėjų. Jeigu laikysite dvi papūgėles, išmokyti jas kalbėti bus sunkiau, nes paukšteliai bendraus tarpusavyje. Du paukštelius geriau laikyti tada, kai negalite jiems skirti pakankamai laiko. Paukščiai yra labai jautrūs ir jeigu neturi ką veikti, liūdi, jaučia stresą, suserga ir nugaišta. Todėl net tada, kai išeinate iš namų, palikite narve kokį nors daiktą, kurį paukštelis mėgsta, kad turėtų užsiėmimą ir neliūdėtų.

Už mažąsias papūgėles kur kas protingesnės didžiosios: spalvingosios aros, žako ar kakadu. Šie paukščiai išmoksta ne tik sąmoningai pasakyti žodžius, bet ir mėgsta pabučiuoti savo šeimininką į skruostą, mėgdžioja jį, tarsi kūdikiai supasi ant rankų. Joms reikia gana erdvaus narvo, kad galėtų išskleisti sparnus ir pasimankštinti.

Kol papūga pratinama prie žmogaus, jai yra pakerpami sparnai. Kai kurios visą gyvenimą nugyvena neskraidydamos, žinoma, jeigu žmogus pakankamai su jomis bendrauja. Didžiosios papūgos gyvena per 100 metų, todėl pirkdami pagalvokite, kad kaip palikimas gali atitekti vaikaičiams.

 

Žuvytės

Akvariumas ramina akis, atpalaiduoja smegenis, drėkina patalpą. Didesnį prižiūrėti lengviau, bet ir įrengti brangiau. Jeigu vaikas nori auginti žuvytes, galima nupirkti nedidelį akvariumą kad ir su viena auksine žuvele.

Jame vandenį reiks keisti kartą per savaitę, tačiau mažylis mokysis priežiūros, bus smagu išimti žuvytę, paskui vėl įleisti į švarų vandenį. Žuvys taip pat atpažįsta šeimininką, priplaukia prie stiklo, kai jį pamato, seka paskui pirštą, vedžiojamą per akvariumo sienelę.

 

Triušiukas, žiurkėnas ir kiti graužikai

Dekoratyvinis triušiukas – puikus vaiko draugas. Vasarą jį galima išsivesti pasivaikščioti į lauką. Yra specialių ne tik triušiukų, bet ir jūrų kiaulyčių ar dekoratyviųjų žiurkių pavadėlių. Triušiuką saugiau pirkti parduotuvėje, nes turguje įsigytasis kartais išauga labai didelis ir paaiškėja, kad nėra dekoratyvusis. Nors visi triušiai yra vienodo būdo (ir mažieji, ir didieji), didieji netelpa į įprastą narvelį ir juos sunkiau auginti.

Graužikų priežiūra gana paprasta, tačiau tėveliai turėtų patikrinti, ar vaikas išvalo narvelį, pašeria gyvūnėlį, įpila vandenuko, mat kartais visai netyčia apie tai pamiršta. Kad gyvūnėlis nebūtų laukinukas, gerai kasdien jį paimti ant rankų, pakalbinti, išleisti pasižvalgyti po namus. Bendrauti mėgsta kiekvienas, net ir pats mažiausias padarėlis. Graužikai gyvena nuo 2 iki 4 metų.

 

Šaltinis: „Tavo vaikas”

 

Komentarų kol kas nėra.

Komentuoti

Išvalyti laukus

Vaikų radijas