Kiaulpienių lapai gerina medžiagų apykaitą

Kiaulpienių lapai gerina medžiagų apykaitą

 

Kiaulpienės lapų sultys gerina kraujo sudėtį, atstato kepenų struktūrą, stiprina kaulus, dantis, gerina atmintį.

Kiaulpienės lapuose yra vitaminų C ir E, karotino, geležies, kalcio, fosforo, magnio druskų, šaknyse – inulino, dervos, vaško, organinių rūgščių.

Kiaulpienių lapų nuovirai skatina akmenų iš inkstų ir tulžies pūslės išvarymą. Preparatai su kiaulpienių lapais rekomenduojami esant inkstų nepakankamumui, celiulitui ir nutukimui, o taip pat esant odos susirgimams, avitaminozei, anemijai.

Šviežius kiaulpienės lapus galima rinkti nuo sniego iki sniego.

Kiaulpienės lapai pasižymi diuretiniu veikimu ir skatina šlapimo išsiskyrimą. Lapuose taip pat gausu mineralinės medžiagos kalio, kuris paprastai pasišalina iš organizmo gydant įprastais vaistais. Kiaulpienė vartojama gydant inkstų ligas, padidėjusį kraujo spaudimą.

Medžiagų apykaitos sutrikimai

Jauni kiaulpienių lapai stiprina vidaus sekrecijos liaukų veiklą, reguliuoja virškinimą, gerina medžiagų apykaitą ir mažina susikaupusių riebalų kiekį, todėl naudinga kiaulpienių lapų pasiruošti žiemai.

Nuoviras gaminamas taip: 1 valgomąjį šaukštą kiaulpienių lapų užplikyti stikline verdančio vandens, palaukti valandą ir perkošti. Patariama gerti 3 kartus per dieną po 1/3 stiklinės prieš valgį.

Medžiagų apykaitos sutrikimai

1 valgomąjį šaukštą susmulkintų kiaulpienės lapų užpilti stikline degtinės arba spirito, leisti nusistovėti tamsioje vėsioje vietoje 2 savaites ir nukošti. Rekomenduojama gerti 3 kartus per dieną po 30 lašų prieš valgį 2-3 savaites.

 

Šaltinis: liaudiesismintispataria

1 komentaras Pridėta

Prisijungti prie diskusijos
  1. Ar tikrai galima gerti kiaupieniu sultis
    14 birželio, 2015 Atsakyti

Komentuoti

Išvalyti laukus

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!