//cdn.cookie-script.com/s/e06461ee5ca9d0618ff23b6fedae22aa.js

Kokioje būsenoje vaikas imliausias informacijai?

Kokioje būsenoje vaikas imliausias informacijai?

 

1924 m. Hansas Bergas užfiksavo smegenų vibracijas bei jų pokyčius mąstymo procese, vėliau mokslininkai įrodė, kad pats imliausias žmogaus smegenų vibracijų dažnis yra nuo 7 iki 14 kartų per sekundę, t.y. alfa – atsipalaidavimo, snūduriavimo ir svajonių lygmuo. Šiame lygmenyje veikiančios smegenys geba geriau įsiminti informaciją, generuoti originalias idėjas, veiksmingiau spręsti problemas, kurti. Tai įrodo žymių meninkų kūrybos principai bei mokslininkų (Edisono, Einšteino, Mendelejavo ir k.t) idėjų generavimo metodai. Kada sąmoningai išmokstame valdyti stresą ir sąmoningai pasiekti atsipalaidavimo lygmenį? Juk tradicinėje švietimo sistemoje vaiko atsipalaidavimas, fantazavimas ir svajojimas traktuojamas, kaip nepageidautinas elgesys mokymo procese. Vaikas skatinamas būti įsitempęs, kad įsimintų jam teikiamą informaciją.

Budrumo ir streso būsenoje smegenys veikia beta lygmenyje – nuo 14 iki 35 kartų per sekundę dažniu. Kylant smegenų vibracijoms t.y. streso lygiui, smegenys nepajėgios kūrybingai mąstyti ir prisiminti informaciją (pvz.: egzamino metu geras mokinys negali atsakyti paprasto klausimo). Šis lygmuo skirtas tik fizinei veiklai. Išmokime patys ir išmokykime vaikus mokytis ir mąstyti alfa lygmenyje, o kilusias idėjas drąsiai įgyvendinti budriame beta lygmenyje.

Be kita ko, yra įrodyta, kad buvimas alfa lygmenyje labai naudingas sveikatai. Atsipalaidavimo metu gerėja kraujotaka, atsistato nervinė sistema, regeneruojasi visos organizmo funkcijos.

Ugdant sąmoningumą atsipalaidavimo lygmenyje vystosi gebėjimas sąmoningai veikti teta lygmenyje, kuriame smegenys vibruoja nuo 4 iki 7 kartų per sekundę dažniu. Čia yra saugomos visos tėvų, mokytojų ar visuomenės įdiegtos nuostatos, įsitikinimai. Įgiję sąmoningumo, šiame lygmenyje galime atsikratyti neigiamų nuostatų apie save ir kurti teigiamus įsitikinimus, kurie padėtų augti ir formuotis sveikai asmenybei.

 

Šaltinis: psichika.eu

Komentarų kol kas nėra.

Komentuoti

Išvalyti laukus

Vaikų radijas