Magiškos acto savybės

Magiškos acto savybės

 

Actas – išties naudingas. Juo kuo puikiausiai dezinfekuosite kempines, apsaugosite savo automobilio langus nuo šerkšno, nusivalysite išmaniojo telefono ekraną ir veiksmingai pašalinsite pelėsį.

1. Dezinfekuokite kempines. Į puodą pripilkite acto ir pamerkite jame nešvarias kempines, palaikykite jas acte per naktį ir galėsite vėl naudoti.

2. Nuplaukite vaškinių kreidelių dėmes nuo sienų. Jei mažieji jūsų vaikučiai eilinį kartą nusprendė pademonstruoti savo meninius sugebėjimus ant kambario sienų, ne bėda. Gražiuosius jų piešinius kreidelėmis visiškai paprastai nuvalysite pamirkę dantų šepetuką acte ir švelniai juo patrynę išpaišytas sienas.

3. Išplaukite gėlių vazas. Net nenutuokiate, kaip išplauti siauras gėlių vazas, kurių viduje po ilgo stovėjimo atsirado ne itin išvaizdžiai atrodančių vandens dėmių? Pripilkite į vazą neskiesto acto iki viršaus, uždenkite lėkštute (ar kempine) ir kiek ją pakratykite. Leiskite actui pastovėti per naktį ir vazą perplaukite šiltu vandeniu. Dėmių neliks nė žymės.

4. Išvalykite pjaustymo lenteles. Jei naudojate medines pjaustymo lenteles, patartina jas kuo dažniau dezinfekuoti, kadangi įvairūs kvapai į jas įsigeria ypač lengvai, o ką jau kalbėti apie tykančias bakterijas. Sušlapinkite skudurėlį neskiestame acte ir pavalykite lenteles po kiekvieno naudojimo. Jas dezinfekuoti galite ir su citrinomis, jei acto kvapo netoleruojate. Tiesiog atpjaukite griežinėlį citrinos ir įtrinkite juo lentelę.

5. Išvalykite kramtomąją gumą. Jei ant drabužių, minkštų baldų ar kilimų radote prilipusios gumos, ją taip pat lengvai pašalinsite actu. Pasirinktu įrankiu ar pirštais nugramdykite gumos perteklių, į nedidelį puodelį įpilkite acto ir pašildykite jį mikrobangų krosnelėje. Dantų šepetėlį pamirkykite šiltame acte ir juo pašalinkite visus gumos likučius.

6. Išvalykite prakaito dėmes nuo drabužių. Išverskite drabužį į blogąją pusę ir pamerkite jį į actą maždaug 15 minučių, po to dantų šepetuku ar rankomis švelniai išvalykite dėmes. Vėliau drabužį išskalbkite šiltu vandeniu.

7. Žiemą apsaugokite langus nuo šerkšno. Jei naktį pranašaujamas šaltukas, apsidrauskite nuo rytinio automobilio langų gramdymo dar vakare – neskiestame acte pamirkytu skudurėliu pavalykite mašinos langus iš išorės ir kitą rytą skubant į darbą neteks gaišti laiko valant apledėjusius langus.

8. Nuvalykite išmaniojo telefono ekraną. Tam, kad jūsų išmaniojo telefono ekranas visuomet būtų švarus, visiškai nebūtina pirkti specialių valiklių. Lygiomis dalimis sumaišykite vandenį su actu, susipilkite jį į buteliuką su purkštuvu, gerai pakratykite ir ekraną valykite su mikropluošto šluoste, ant kurios užpurkšta mišinio.

9. Nuo žvakidžių nuvalykite vašką. Su sviestui skirtu peiliu nugramdykite vašką nuo žvakidžių ir jo likučius nušveiskite su acte pamirkytu popieriniu rankšluosčiu.

10. Pašalinkite nemalonius kvapus. Jei plastikinės pietų dėžutės prisigėrė daug nemalonių kvapų, kurių nepašalina net plovikliai, vėlgi pasitelkite actą. Pamirkykite jame popierinio rankšluosčio gabalėlį ir išvalykite vidinius dėžučių kraštus.

11. Išnaikinkite žoles. Ieškote būdų, kaip išnaikinti žoles, augančias tarp šaligatvio plytelių? Į buteliuką su purkštuvu prisipilkite acto ir gausiai juo išpurkškite visas nepageidaujamas piktžoles. Tik būkite atsargūs – acto nepurškite ant patinkančių augalų, kitaip po kurio laiko teks atsisveikinti ir su jais.

12. Neleiskite atsirasti pelėsiui. Pelėsis namuose – vienas nemaloniausių dalykų, dovanojantis ne tik itin erzinantį kvapą, bet ir grasinantis aibe sveikatos sutrikimų. Kad to išvengtumėte, kiekvieną kartą po dušo apipurškite vonios kraštus lygiomis dalimis sumaišytu acto ir vandens mišiniu. Na, o jei pelėsis atsirado, apibarstykite geriamąja soda pelėsio užkariautas vietas ir užpilkite acto. Po kurio laiko viską pašalinkite šluotele ir nuplaukite vandeniu. Teigiama, kad actas pašalina net 80 proc. pelėsių, tad galite naudoti ir jį vieną.

13. Pašalinkite kalkių nuosėdas nuo arbatinukų, vandens čiaupų. Paimkite įprasto 9 proc. acto (tinka ir obuolių) ir sumaišykite su vandeniu arbatinyje lygiomis dalimis. Palaikykite kelias valandas ir užvirinkite. Vėliau gerai perskalaukite, išplaukite, dar sykį užvirinkite paprastą vandenį ir galėsite naudoti arbatinį pagal paskirtį. Jei nuosėdas norite pašalinti nuo vandens čiaupų ar dušo galvučių, uždėkite ant jų kelis acte išmirkyto popierinio rankšluosčio lapelius ir palaikykite maždaug 20 minučių, tuomet actą nuplaukite kempine ir šiltu vandeniu.

14. Išplaukite prisvilusius puodus. Actas puikiai padės, jeigu netyčia prisvilinote maistą ir niekaip nepavyksta išplauti puodo. Tiesiog pripilkite į jį acto ir palikite pernakt – kitą dieną nebereikės prakaituoti šveičiant indų. Dar vienas puikus patarimas: sumaišykite actą ir druską – gautu šveitikliu pašalinsite nešvarumus nuo puodų, arbatinukų.

15. Nuvalykite lygintuvo padą. Teoriškai daugumos lygintuvų padas neturėtų niekuo apsivelti, bet praktiškai vis dėlto taip nutinka. Kas tokiu atveju galėtų padėti, kad lygintuvo padas vėl žibėtų kaip naujas? Žinoma, actas. Jei lygintuvo padas apsitraukė gelsvomis ar rudomis dėmelėmis, suvilgykite vatos gumulėlį ir perbraukite juo įkaitinto lygintuvo padą. Paskui palyginkite medvilninį audinį.

16. Blizginkite sidabrą. Sumaišykite pusę puodelio baltojo acto ir du šauktus kepimo miltelių. Sidabro dirbinius palikite šiame mišinyje bent keletą valandų, išėmę nuvalykite bei išdžiovinkite.

17. Pašalinkite nušalimus nuo batų. Jei žiemą batai apšalo, ant jų yra sunkiai nuvalomo druskuoto sniego, paprasčiausiai nutrinkite batus actu – tai leis pašalinti ant batų buvusius nušalimus.

18. Panaikinkite drabužių raukšles. Jei norite panaikinti drabužių raukšles – paprasčiausiai apipurkškite juos mišiniu, sudarytu iš vienos dalies acto bei trijų dalių vandens.

19. Naminis odos kremas. Sumaišykite vieną šaukštelį obuolių acto ir 2 puodelius vandens. Į gautą mišinį mirkykite vatos gabalėlį ir įtrinkite savo odą kasdien – tai bus tarsi naminis odos kremas.

20. Paruoškite nagus lakavimui. Darantis manikiūrą namuose, actas gali netgi labai padėti – prieš kažką darydami su nagais, keletą minučių pamirkykite juos acte. Tai leis pašalinti įvairius ant nagų esančius nešvarumus.

21. Naudokite burnos skalavimui. Jei norite pašalinti vienokį ar kitokį burnoje tvyrantį kvapą, išskalaukite burną mišiniu, sudarytu iš vieno šaukštelio druskos, dviejų šaukštelių acto bei stiklinės šilto vandens.

22. Gerklės gydymas. Skalaukite gerklę bent tris kartus per dieną baltuoju actu – tai leis pašalinti skaudančios gerklės keliamą skausmą bei perštėjimą.

23. Sudrėkinkite savo odą. Puodelis obuolių acto vonioje leis jums sudrėkinti savo odą.

24. Išsaugokite dažytų plaukų spalvą. Sumaišykite vieną puodelį baltojo acto ir 2 puodelius šalto vandens – šis mišinys leis dažytiems plaukams ilgiau išlaikyti savo spalvą.

25. Greitai numuškite labai aukštą temperatūrą. Pasiruoškite 50 ml šilto vandens, kurio temperatūra būtų 37–38 ºC. įpilkite į vandenį 9 proc. maistinio acto. Jei tektų trinti sergantį vaiką, tuomet pakanka 30 ml acto, o suaugusiajam rekomenduojama įpilti 50 ml. Vandenį ir maistinį actą labai gerai sumaišykite. Gerai gautu tirpalu įtrinkite ligonio kojų pėdas ir rankų delnus. Tuomet pereikite prie kūno vietų, kuriose išsidėsčiusios stambios kraujagyslės: prie kaklo, kelių linkių, pažastų. Paskui, negailėdami skysčio, gerai įtrinkite visą kūno paviršių. Garuodamas tirpalas turėtų atšaldyti ligonį ir aukšta jo kūno temperatūra pamažu pradėti kristi.

 

Paruošta pagal www.ji24.lt ir manonamai.lt

Komentarų kol kas nėra.

Komentuoti

Išvalyti laukus

Vaikų radijas