Šešios priežastys valgyti kriaušes

Šešios priežastys valgyti kriaušes

Obuoliai sveika, sutinka mitybos specialistai, tačiau jie visai nepelnytai pamažu iš mūsų meniu išstumia kriaušes. O jos juk ne ką mažiau naudingos mūsų organizmui. Ne veltui senovėje kriaušės buvo aukojamos dievams.

Stiprina imunitetą

Stiprus imunitetas reikalingas, kad galėtume atsispirti daugeliui ligų. Kriaušės padeda stiprinti imuninę sistemą dėl jose esančių antioksidantų – vitamino C ir Vario, kurie apsaugo organizmą nuo laisvųjų radikalų ir virusų.

Stiprina kaulus

Gydytojai rekomenduoja valgyti maistą, kurio ph yra subalansuotas, ir kuriame gausu kalcio. Vaisiai ir daržovės padeda atstatyti ph pusiausvyrą, o kriaušėse yra boro, kuris padeda organizmui išsaugoti kalcį.

Gerina virškinimą

Kriaušėse gausu ląstelienos, kiekvienoje yra maždaug 25 proc. dienos normos. Kriaušės skaidulos teigiamai veikia virškinimo traktą, mažina skrandžio ligų riziką.

Padeda atgauti jėgas

Kai valgote kriaušę, jūsų organizmas pasisavina gliukozę, kuri paverčiama energija. Jeigu jaučiatės pavargęs, paskanaukite kriaušės – ji padės atgauti jėgas.

Naudingos nėščiosioms

Kad būtų išvengta vaikelio apsigimimų, būsimoms mamos rekomenduojama vartoti pakankamą kiekį folio rūgšties. Jos vienoje kriaušėje yra 10-20 mg (5 proc. paros normos).

Gali vartoti ir maži vaikai

Kadangi kriaušės nėra alergiją sukeliantis vaisius, dauguma gydytojų rekomenduoja duoti kriaušės kūdikiams, kai jie pradedami maitinti nebe mamos pienu. Kadangi kriaušėse mažai rūgščių, jos vaikams nesukelia virškinimo problemų.

Šaltinis: www.delfi.lt

Komentarų kol kas nėra.

Komentuoti

Išvalyti laukus

Vaikų radijas