Skaitymas gerina ne tik intelektą, bet ir psichinius bei fizinius rodiklius

Skaitymas gerina ne tik intelektą, bet ir psichinius bei fizinius rodiklius

Oksfordo universiteto mokslininkai padarė išvadą, kad knygų skaitymas ne tik gerina intelektualinius gebėjimus, bet ir teigiamai veikia fizinę bei psichinę sveikatą, informuoja „Medicinos naujienos“.

„Skaitymas treniruoja žmogaus smegenis. Įsigilinimas į knygą ne šiaip siužeto stebėjimas, o sukoncentruota vaizduotės veikla. O jei veikėjams nutinka kas įdomaus ar gero, ir mums mintyse taip atsitinka“, – pasakojo profesorius Johnas Stane‘as.

Skaitančių žmonių smegenų magnetinis rezonanso tyrimas parodė, kad skaitant apie kvapus, įvairius kraštovaizdžius ar skonius smegenyse suaktyvėja už suvokimą atsakingos sritys, lyg žmogus viską patirtų realybėje. Žiūrint televizorių ar žaidžiant žaidimus tokio poveikio nebūna.

Mokslininkų nuomone, svarbu dar vaikystėje išmokti skaityti storas, sudėtingas knygas. Tada smegenys išmoks suvokti ilgas priežasčių ir pasekmių grandines. Vos šešios minutės skaitymo dviem trečdaliais sumažina stresą, tai kur kas veiksmingiau už muzikos terapiją ar paprastą pasivaikščiojimą.

Šaltinis: www.delfi.lt

Komentarų kol kas nėra.

Komentuoti

Išvalyti laukus

Vaikų radijas